Wtorek, 13 listopada 2018 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

11 listopada - jak zwykle polecamy i recenzujemy książki. Tym razem są to: wydany przez IPN album "Ojcowie niepodległości" oraz "List z powstania" Anny Klejzerowicz. W audycji także spotkanie z Łukaszem Ignasińskim, autorem projektu kulturalnego "Inny Most", w którym torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty książki "Most Królowej Jadwigi" Jerzego Sulimy-Kamińskiego. 11 listopada jeden z fragmentów czyta Tomasz Organek. Projekt zrealizowany został przy współpracy z Polskim Radiem PiK. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny w sprawie naszych konkursów.

Do wysłuchania audycji zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.