Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli

Magazyn Literacki

dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
dla tych, którzy lubią zanurzać się w lekturze...
To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.


Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Od 2018 roku audycji ponownie funkcjonowała samodzielnie.

Nie zmieniając formuły ani pory, od początku 2019 roku audycja brzmi na naszej antenie pod tytułem "Czytanie nie boli" . Warto zapamiętać! :)

26 maja 2019

W audycji wiele spotkań, szczególnie tych w tytułach proponowanych książek. Zaprosimy do wysłuchania rozmowy Magdaleny Jasińskiej z Magdaleną Witkiewicz, autorką książki pt. "Jeszcze się kiedyś spotkamy". Będzie także recenzja książki Małgorzaty Garkowskiej, pt. "Spotkamy się przypadkiem". W audycji zabrzmi również kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa o wznowieniu książek Urke-Nachalnika "Życiorys własny przestępcy" oraz "Żywe grobowce". sztuka@radiopik.pl to adres niezbędny dla zainteresowanych udziałem w naszych konkursach.

Do wysłychania audycji zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.