Czwartek, 25 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla
Do godz.15:00 zamknięta autostrada A1 w kierunku Gdańska na odcinku Włocławek Północ - Ciechocinek. Objazd drogą 251, 91 i powrót na autostradę w Odolionie.
Do godz.15:00 zamknięta autostrada A1 w kierunku Gdańska na odcinku Włocławek Północ - Ciechocinek. Objazd drogą 251, 91 i powrót na autostradę w Odolionie.
Do godz.15:00 zamknięta autostrada A1 w kierunku Gdańska na odcinku Włocławek Północ - Ciechocinek. Objazd drogą 251, 91 i powrót na autostradę w Odolionie.
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory
Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory
25 kwietnia w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. Uczniowie w wieku 12-19 lat będą mogli wziąć udział w wielu pokazach, wykładach i warsztatach naukowych. To dla nich cenna propozycja, zwłaszcza kiedy w szkołach nie ma zajęć dydaktycznych.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to seria zajęć edukacyjnych, które mają inspirować i zachęcać młodzież do zgłębiania zagadnień naukowych. W programie m.in. wykład dr Adama Czyżewskiego „Oczy okiem optyka”, pokazy naukowe typu Science Show „Zobaczyć niewidoczne” czy warsztat „Oszustwa statystyczne” prowadzony przez laureata Konkursu Naukowego E(x)plory, Mateusza Sieniawskiego oraz wiele innych naukowych atrakcji.

Steve Kindler "My Music for Peace"

Steve Kindler "My Music for Peace"
Steve Kindler "My Music for Peace"
Steve Kindler - Międzynarodowy Dzień Jazzu
Steve Kindler - Międzynarodowy Dzień Jazzu
Rada Fundacji BORYNA Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką ma przyjemność zaprosić mieszkańców Bydgoszczy na koncert "My Music for Peace" w wykonaniu amerykańskiego wirtuoza skrzypiec, Steve'a Kindlera na 9 strunowe skrzypce elektryczne w Sali Aula Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w dniu 28.04.2019, godz.18.00

Steve Kindler światowego formatu genialny skrzypek, keyboardzista, aranżer, kompozytor, wizjoner, mistrz gry na wielostrunowych instrumentach strunowych, jeden z legendarnych ojców Fusion (Mahavishnu Orchestra : „Visions of the Emerald Beyond” Janem Hammerem : „Melodies”) z Jeffem Beckiem: „Oh Yeah”,)

Koncert będzie wielką ucztą dla miłośników muzyki z dużą zawartością Muzyki w muzyce, w szczególności wyrafinowanych brzmień fusion, jazzu, eleganckiej klasyki, ambient, filmowej, world music. Artyście będą towarzyszyć muzycy z Bydgoszczy

9 strunowe skrzypce Steve'a Kindlera mają brzmienia wielu instrumentów strunowych i struny wszystkich orkiestrowych smyczków, wszystkie zakresy brzmień.

John Porter

John Porter
John Porter
Agencja Artystyczna Powsinoga i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na solowy koncert Johna Portera, który odbędzie się w pięknej sali widowiskowej 26 kwietnia o godzinie 20:00. Na występach solowych prezentowany jest zbiór utworów z ostatniego krążka "Honey Trap", piosenki z legendarnego "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Nergalem, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską. Premierowo usłyszymy utwory z trzeciej zamykającej tryptyk płyty, której data wydania nie jest jeszcze znana.

Ostatnia płyta solowa Johna "HONEY TRAP” jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu wykonawcy "BACK IN TOWN” - jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka. Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, w rockowo - bluesowej formie.

„Mam swój The Who-Neil Young moment!” – wyznaje Porter.
John Porter zaprasza
John Porter

"Oko w oko z Czarnobylem"

"Oko w oko z Czarnobylem"
"Oko w oko z Czarnobylem"
"Oko w oko z Czarnobylem to czwarta już wystawa zdjęć lipnowskiego fotoreportera Marcina Jaworskiego. Tym razem będą to zdjęcia z Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, która znajduje się na Ukrainie. Miałem okazję zwiedzić miasta Czarnobyl i Prypeć, a także kilka innych miejscowości, które zostały dotknięte przez katastrofę, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Dlatego też data wernisażu nie jest przypadkowa.

Młode, prężnie rozwijające się miasto oraz jego okolice, które z dnia na dzień staje się puste za sprawą jednej awarii. Na zdjęciach można będzie zobaczyć między innymi zdjęcia budynków użyteczności publicznej, które zostały opuszczone tuż po awarii. Podczas wernisażu odbędzie się także promocja albumu o tym samym tytule. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18.30 w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie (ul. Piłsudskiego 22).

O autorze: Nazywam się Marcin Jaworski, jestem dziennikarzem i fotoreporterem od dziesięciu lat pracującym w mediach. Na co dzień jestem wydawcą i redaktorem naczelnym portalu www.terazlipno.pl oraz prezenterem programu InfoLipno nadawanego przez Telewizję Kablową Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. Współpracuję także z Gazetą Pomorską i Tygodnikiem Lipnowskim. Mam na swoim koncie trzy autorskie wystawy: "Przede wszystkim muzyka" (2015), "Kraków pełen radości - Światowe Dni Młodzieży w obiektywie" (2016) oraz "Sto twarzy" (2018).

Recital Hanny Banaszak

Recital Hanny Banaszak
Recital Hanny Banaszak
Hanna Banaszak - jest z nami od końca lat 1970 i dzięki wiarygodności, wrażliwości i różnorodności jest z nami po dziś dzień. Jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Z jednakową perfekcją i uczuciem śpiewa Przyborę, Koftę, Młynarskiego, Preisnera, Stabat Mater czy Dzieci Sancheza. Jest ceniona za kunszt, niebywały smak, kulturę.

Z równą dezynwolturą interpretuje poezję Jana Kochanowskiego, J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego, mierzy się z muzyką M. Daviesa, Vivaldiego, Mozarta, Metheny-ego, Gershwina, EllingtonaWydała tomik wierszy, fotografuje.

Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc

Majówka Ekologiczna

Ekologiczna Majówka
Ekologiczna Majówka
Spotkanie kierowane jest do grupy nauczycieli, prowadzących w szkołach przedmioty przyrodnicze i biologię. Konferencja jest organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Dobrzyńskiej i Gminą Skrwilno.

Prezentowane tematy:

1. Działalność edukacyjna i promocyjna Nadleśnictwa Skrwilno oraz oferta edukacyjna.
2. Projekt uchwały antysmogowej dla Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
3. Wspólne możliwości dla ochrony środowiska.
4. Prezentacja Gminy Skrwilno.

Akcja stanowi element kampanii edukacyjnej pod nazwą „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla Ludzi”.

V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych
V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych
V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się 19.05.2019r. od godz. 12:00.
Adres: Firma „CeraKo”, ul. Podgórna 65, 87-300 Brodnica

W ciągu IV edycji odwiedziło nas ponad 750 pojazdów z Polski i zagranicy. Wyjątkowe pojazdy, rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji - tak w kilku słowach można określić Brodnicki Zlot, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez na pojezierzu brodnickim.

Co nas wyróżnia? Darmowy wjazd, upominek dla każdego zarejestrowanego pojazdu, nagrody dla pojazdów w kilku kategoriach oraz parada ulicami Brodnicy na zakończenie Zlotu. Ponad to mnóstwo atrakcji dla dzieci, grill, wojskowa grochówka, a także wystawa kolekcjonerów.

Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie: https://facebook.com/brodnickizlot

XXIV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa

XXIV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa.
XXIV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa.
28-29 maja 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu odbędzie się XXIV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa. Temat konferencji: „Bezpieczeństwo zdrowotne 4.0. Nowe technologie monitorowania, obrazowania, modelowania, prognozowania stanu zdrowia i środowiska”.

Celem Forum jest dokonanie przeglądu projektów i działań wdrożeniowych technologii cyfrowych w zakresie teleopieki, telemedycyny, robotyzacji, wirtualnej opieki medycznej, inżynierii systemów opieki zdrowotnej, zarządzania danymi, przechowywania i bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej, diagnostyki, prognoz i klasyfikacji chorób, technologii uczenia maszynowego, medycyny obliczeniowej (big data), systemów powiadamiania w nagłych i nadzwyczajnych zagrożeniach, monitorowania i obrazowania środowiska, a także wykorzystania dronów w opiece medycznej i bezpieczeństwie ekologicznym.

9. Blues na Świecie Festival

9. Blues na Świecie Festival
9. Blues na Świecie Festival
Tu rządzi Blues! 9. edycja Blues na Świecie Festival

7 i 8 czerwca 2019 w kujawsko-pomorskim Świeciu wystąpi śmietanka światowego bluesa. Wśród gwiazd laureat nagrody Grammy Jon Cleary, nazywany „legendą nowoorleańskiego bluesa i funku” oraz pięciokrotnie nominowany do tej nagrody Robben Ford, zaliczany do najwybitniejszych postaci światowego bluesa oraz gigantów gitary. Rezerwujcie czas, by nie przegapić najbardziej bluesowego święta muzycznego tego lata.