Wtorek, 11 grudnia 2018 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Jubileusz 25-lecia Centrum Niezależnego Życia

Jubileusz 25-lecia Centrum Niezależnego Życia
Jubileusz 25-lecia Centrum Niezależnego Życia
Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestopięciolecia swojej działalności. Idea powstania Centrum miała swój początek w roku 1993. Najbardziej aktywni instruktorzy wywodzący się z ruchu „Aktywnej Rehabilitacji” postanowili utworzyć stacjonarny ośrodek, w którym rewalidacja osób z niepełnosprawnościami prowadzona by była w trzech podstawowych płaszczyznach – fizycznej, psychicznej i społecznej. Płaszczyzny te są obecne we wszystkich proponowanych w Centrum formach usprawniania, prowadzących do osiągnięcia niezależności życiowej.

Do tej niezależności prowadzi również możliwość uprawiania sportu, który wspomaga proces usprawniania, zapewnia lepsze samopoczucie i buduje pozytywne postawy społeczne. Centrum Niezależnego Życia uświadamia osobom z niepełnosprawnościami, że żyjąc w społeczeństwie, mimo koniecznego wysiłku, należy się do społeczeństwa zbliżyć. W tradycyjnie pojmowanym procesie rehabilitacji zakłada się stosunkowo małe uczestnictwo osoby rewalidowanej, nie dając jej do końca możliwości decydowania o sobie. Instruktorzy Centrum Niezależnego Życia starają się aby osoby z podobnym rodzajem dysfunkcji, będący w podobnej sytuacji życiowej, zdawali sobie sprawę z tego, że usprawnianie we wszystkich płaszczyznach jest ich sprawą i oni ponoszą odpowiedzialność za uzyskane wyniki.

Najważniejsza grupą beneficjentów, którym pomagamy są osoby z niepełnosprawnościami narządu ruchu, w tym głownie po urazach rdzenia kręgowego. Średnio w roku udzielamy wsparcia dla około 650 osób tak więc przez dwadzieścia pięć lat pomogliśmy dla przeszło szesnastu tysięcy osób.

Pociągami po rekord Polski

Pociągami po rekord Polski
Pociągami po rekord Polski
Rafał Wąsowicz - kolejowy aktywista i pasjonat z Koronowa podejmie się próby pobicia rekordu podróży pociągami po Polsce na podstawie biletu weekendowego. Rekord obecnie wynosi 4059 km i ustanowiony został w 2017 roku. Podróż rozpocznie się w Koszalinie 28 grudnia 2018 o godzinie 19:07. Zakończenie planowane jest na 31 grudnia 2018 w Tczewie o godzinie 5:54.

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - Klasyka z fortepianem PLUS

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - Klasyka z fortepianem PLUS
Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - Klasyka z fortepianem PLUS
Wydaje Ci się, że muzyka klasyczna nie jest dla Ciebie? Nic bardziej mylnego! Poznaj najseksowniejszą w historii orkiestrę prowadzoną przez lewitującego dyrygenta i pełnego charyzmy pianistę. Wypełniony masą pozytywnej energii koncert zachwyca oszałamiającą muzyką i zaskakuje rozbrajającymi żartami „tu i teraz”, które składają się na kilkadziesiąt wybornych skeczy muzycznych.

Dojrzalsze i mistrzowsko dopracowane show obfituje w nowe patenty artystyczne na opowiadanie klasyki, Polski i świata znanymi melodiami. Gwarantujemy, że będzie jeszcze gęściej muzycznie, ostrzej politycznie i odważniej obyczajowo. Jednak przy zdecydowanie szybszym tempie narracji i mnóstwie oczyszczającego śmiechu znajdzie się też chwila na refleksję i odrobinę łez wzruszenia.