Niedziela, 09 grudnia 2018 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Dwie strony ekranu

Magazyn filmowy

To audycja filmowa, w której stawiamy na wydarzenia regionalne. Obserwujemy również filmowy kraj i świat. Odwiedzamy festiwale, plany filmowe. Polecamy, recenzujemy i zaglądamy za kulisy filmu. Gościmy wybitnych twórców filmu: reżyserów, aktorów, operatorów, scenografów, scenarzystów, dokumentalistów i kompozytorów muzyki filmowej. U nas o swoich rolach opowiadają Helen Mirren, Hugh Jackman czy Bruce Willis.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy zapowiedzi kina familijnego. Muzycznie towarzyszą nam filmowe kompozycje premierowych filmów bądź odkurzone przeboje sprzed lat.

W programie proponujemy konkursy i bardzo atrakcyjne nagrody: filmowe koszulki, filmy DVD.

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

Nie przegap!
Nie przegap!
6 grudnia - mówić będziemy o filmie Anieszki Smoczyńskiej pt. "Fuga", który już zagościł w naszych kinach. Spotkamy się z Jakubem Kijowskim, autorem zdjęć do tego obrazu oraz z aktorem Łukaszem Simlatem, którzy o filmie opowiadali podczas festiwalu Energa Camarimage, gdzie obraz pokazywany był w konkursie kina polskiego. W audycji także spotkanie z aktorami, którzy zagrali w filmie pt. "Robin Hood. Początek". Będą to Taron Egerton, Jamie Foxx oraz Eve Hewson. Muzycznie towarzyszyć nam będą kompozycje z filmu pt. "Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwaldu".

Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.