Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Idź na wybory i oddaj swój głos!
Czytamy dla Ciebie! - "Nadwiślańskie serca"
mieszkaniowy

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Śniadanie z muzami

dzisiaj po godz. 10:06

Bogumiła Wresiło
W audycji: ''Inna dusza'' - na podstawie powieści Łukasza Orbitowskiego, to tytuł najnowszej premiery w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. U nas, spotkanie z twórcami oraz recenzja spektaklu. Będziemy też w Toruniu na Festiwalu debiutów aktorskich i reżyserskich - Pierwszy Kontakt. W Toruniu również zajrzymy do Domu PRL-u. Wśród naszych gości m.in. uzdolnione panie z zespołu Pinky Loops. W poniedziałek w Bydgoszczy rozpoczyna się Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci - Literobrazki.

Póki my żyjemy

dzisiaj po godz. 12:00

Robert Erdmann
W audycji historyk, prof. Krzysztof Mikulski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opowie o wciąż dyskutowanych przyczynach upadku I RP. Będzie też o najnowszych badaniach na ten temat.

Muzyka i sport

dzisiaj po godz. 16:00

Małgorzata Burchardt
Czy toruńscy żużlowcy zdobędą wreszcie pierwsze punkty w tym sezonie? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielę wieczorem, po meczu w Lublinie, który rozpocznie się o 16.30. Get Well Toruń będzie walczył z Motorem, który ma na koncie tylko 2 punkty zdobyte na inaugurację z GKM-em. Ligowy beniaminek liczy na to, że uda mu się pokonać ostatnich w tabeli torunian. Tym bardziej, że do drużyny dołączy Grigorij Łaguta, zawieszony wcześniej za stosowanie dopingu. Naszym zdaniem to kluczowy mecz dla obu ekip.

PiKtogramy

jutro po godz. 09:00

Piotr Majewski
Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

Radiokonferencja

jutro po godz. 12:10

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Regionalny Punkt Widzenia

jutro po godz. 18:00

Michał Słobodzian
Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

Radio Planet i Komet

jutro po godz. 20:05

Piotr Majewski
Zapolujemy na gromady kuliste! Późna wiosna to czas kiedy widać ich najwięcej na polskim niebie. Poznajmy je bliżej... Poznamy też zawartość najnowszego numeru "Uranii" oraz szczegóły tegorocznego ASTROFESTIWALU.

Salon klasyczny

jutro po godz. 21:06

Ewa Dąbska i Magda Jasińska
Drums Fusion - zapowiedź rozpoczynającego się dziś festiwalu. W programie również spotkanie z Wojciechem Michniewskim, dyrygentem, kompozytorem, profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Koncertowe Radio PiK

jutro po godz. 23:00

Adam Droździk
Ostatni poniedziałek maja zakończymy wspomnieniem w odcieniach głębokiej purpury. Sięgniemy pamięcią do szczególnego wydarzenia zarejestrowanego pięć lat temu w londyńskim Royal Albert Hall. 4 kwietnia 2014 roku spotkały się tam gwiazdy rockowego świata, by w towarzystwie symfoników złożyć muzyczny hołd osobie JONA LORDA, zmarłego 16 lipca 2012 roku współtwórcy legendy zespołu DEEP PURPLE.

PiKtogramy

we wtorek po godz. 09:00

Piotr Majewski
Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

Duża różnorodność części samochodowych do każdego samochodu
Reklama na stronie www.radiopik.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Życie po życiu' emisja: 25.05.2019 reportaż Alicji Kulik z Polskiego Radia Olsztyn.

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 20-26.05.2019

Golden Life - 'Kocham Cię' Daria Zawiałow - 'Hej hej!' Havana feat. Yaar - 'I Lost You' James Arthur - 'Falling Like The Stars' LP - 'When I'm Over You' Golden Life - Kocham Cię Daria Zawiałow - Hej hej! Havana feat. Yaar - I Lost You James Arthur - Falling Like The Stars LP - When I'm Over You

Dla Lasu, Dla Ludzi

Wideo

Zostań dziennikarzem-reporterem w Polskim Radiu PiK

Fotogalerie

Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Audytorium17
Enteo.pl
Cyfryzacja radia