Sobota, 20 października 2018 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Pierwszy dzień tygodnia

jutro po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Śniadanie z muzami

jutro po godz. 10:06

Ewa Dąbska
W programie m.in.: 1) Podsumowanie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu 2) Relacja z festiwalu "Pejzaż bez Ciebie" 3) Zapowiedź premiery opery komicznej "Awantura w Recco, czyli Drzewko wolności" w Operze Nova 4) Relacja z premiery "Przed sklepem jubilera" w Teatrze Muzycznym w Toruniu 5) Powiemy także o 16. Bydgoszcz Jazz Festivalu i o 4. Międzynarodowym Seminarium Muzyki Współczesnej w Bydgoszczy 6) spotkamy się także ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim.

Wolna i Niepodległa

jutro po godz. 12:00

Robert Erdmann
Dziedzictwo Niepodległej - to temat audycji "Wolna i niepodległa" w PR PiK. Opowie o tym historyk prof. Marek Chamot z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Nie zabraknie cytatów z przeszłości.

Od deski do deski

jutro po godz. 15:00

Bogumiła Wresiło
Tym razem w magazynie Od Deski do Deski recenzja i szansa na wygranie kryminału Magdy Stachuli "Idealna". W cyklu Książki pod Lupą o najważniejszej islandzkiej książce ostatnich lat "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir http://lubimyczytac.pl/autor/154605/sigridur-hagalin-bjornsdottir . Naszym gościem będzie Vincent V. Severski, który opowie o bohaterach, miejscach i historiach ze swoich powieści: " Nielegalni", " Niewierni", "Nieśmiertelni" i "Niepokorni". Serial na podstawie książek Vincenta V.Severskiego pt "Nielegalni", był kręcony również w Bydgoszczy, a premierowo na małym ekranie w niedzielę 21 października.

Radiokonferencja

w poniedziałek po godz. 12:15

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Koncertowe Radio PiK

w poniedziałek po godz. 19:00

Tomasz Kaźmierski
W paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK tym razem przypomnimy koncert zespołu eM z Pruszcza Gdańskiego, tym razem zarejestrowany w studiu Polskiego Radia Gdańsk i wydany na płycie w 2013 roku. Lubisz rock alternatywny? To propozycja dla Ciebie!

Radio Planet i Komet

w poniedziałek po godz. 20:00

Piotr Majewski
Europa leci na Merkurego! Startuje misja BepiColombo. Tymczasem za plecami Ziemi kończy się wyprawa sondy Dawn do Ceres i Westy. Podsumujemy jej owoce. Rzucimy też okiem na galaktyczny klejnot z ESO oraz na klejnoty z nieba, czyli meteoryty. Jak je odróżnić od zwykłych polnych kamieni? O tym w najbliższym RADIU PLANET I KOMET. Do usłyszenia!

Salon klasyczny

w poniedziałek po godz. 21:06

Ewa Dąbska i Magda Jasińska
W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.

Poeci rocka

we wtorek po godz. 19:00

Adam Droździk
Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...

PiK-owa kawiarenka

we wtorek po godz. 21:06

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Karolinka, ta od Karola' emisja: 13.10.2018 reportaż Ewy Dąbrowskiej z Polskiego Radia PiK W cyklu 'Historie słowem pisane' Żanety Walentyn, reportaż z 2014 roku wyjęty z archiwum Polskiego Radia PiK. 16 października minie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Reportaż Ewy Dąbrowskiej wiąże się z cudami, z rzeczami niezwykłymi, które odnoszą się do postaci Jana Pawła II w Polsce.

Muzyka

Piosenka tygodnia: Dawid Podsiadło - Nie ma fal

Na 19 października przewidziana jest premiera nowego albumu Dawida Podsiadło. Utwór 'Nie ma fal' to druga odsłona zapowiadanego wydawnictwa, po tytułowej piosence 'Małomiasteczkowy'. Przy okazji pracy nad płytą Podsiadło po raz pierwszy połączył siły ze znanym producentem Bartoszem Dziedzicem. Brzmienie nowego albumu zdominowane jest przez syntezatory i wyraziste rytmy. Wszystkie teksty napisane są po polsku. Poprzednie dwa solowe krążki wokalisty, 'Comfort and Happiness' (2013) oraz 'Annoyance and Disappointme ...

Zielona strefa - cykl audycji o ochronie środowiska i ekologii

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Audytorium17
Cyfryzacja radia
Enteo.pl
Związek Pracodawców Mediów Publicznych