Wtorek, 18 września 2018 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Duch Błękitnej Armii 2018

Duch Błękitnej Armii
Duch Błękitnej Armii
"Duch Błękitnej Armii 2018" to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia i okolic o roli, jaką odegrała Armia gen. Hallera w wyzwalaniu ziem północnej Polski. W ramach projektu odbędą się: 13 września bezpłatny koncert zespołów Komety i Spirit of 84 (Toruń, Lizard King godz. 19.00) oraz Błękitny Obóz Wyzwań, który odbędzie się we wtorek 11 września od godz. 10.00 w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w okolicach Martówki. W obozie będzie można doświadczyć trudów żołnierskiego życia, pokonać własne słabości i pogłębić swoją wiedzę historyczną.

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja

Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju - konferencja
We wtorek 18 września o godz. 11:00 w Hotelu Amazonka, przy ul. Traugutta 5 w Ciechocinku odbędzie się konferencja pt.: „Uwarunkowania i ograniczenia dynamicznego rozwoju regionu Kujaw i Pomorza w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju kraju”, organizowana w ramach funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Podczas konferencji planowane są cztery panele przygotowywane przez poszczególne strony K-P WRDS: stronę pracowników, pracodawców, rządową i samorządową. Dialog społeczny prowadzony w województwie kujawsko-pomorskim skupiał się zawsze nie tylko na rozwiązywaniu spraw społecznych powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, ale również na zapewnieniu warunków rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz zwiększaniu konkurencyjności i spójności społecznej.

Celem organizowanej konferencji jest identyfikacja czynników mających decydujący wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województwa kujawsko-pomorskiego.

The BSS Tour Bydgoszcz

The BSS Tour Bydgoszcz
The BSS Tour Bydgoszcz
Konferencja The BSS Tour Bydgoszcz: F&A bez tajemnic ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z procesami finansowo-księgowymi. Wskazane zostaną praktyczne zastosowania automatyzacji procesów oraz omówione największe wyzwania, przed którymi stoi polski i światowy rynek F&A. Zaczynając od obecnego potencjału rynkowego w Polsce i na świecie, poprzez praktyczne podejście do automatyzacji procesów i warsztaty z tworzenia robotów, kończąc na porównaniu potrzeb rekrutacyjnych świata finansowo-kadrowo-księgowego i obecnie istniejącej oferty edukacyjnej.
Konferencja odbędzie 11 września 2018 roku w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy i jest przeznaczona dla osób zarządzających finansami, menedżerów, kierowników i dyrektorów, którzy na co dzień zajmują się procesami finansowo-księgowo-kadrowymi. Profil uczestników wydarzenia to osoby reprezentujące dostawców usług F&A oraz firmy korzystające z ich oferty. W gronie prelegentów znajdą się eksperci m.in. z: Miasta Bydgoszczy, Automation Anywhere, Horses for Sources, Mazars Polska, Emerging Europe, Grant Thornton, Carlsberg Shared Services, TMF Poland, Gekko advisoryNOW, CIMA, KPMG, Michael Page a także ACCA.
Partnerami wydarzenia są Miasto Bydgoszcz (Partner Miejski), Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (Partner Strategiczny), Horses for Sources, Deutscher Outsourcing Verband, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza oraz Brytyjsko-Polska Izba Gospodarcza. Patronatu Medialnego udzielili: OutsourcingPortal.eu, Outsourcing&More, Emerging Europe, Outsourcing-Journal, Link to Poland, WP Finanse, Money.pl, Poland Today, Radio PiK. Kariera w Finansach oraz SSC Heroes. Polska Agencja Inwestycji i Handlu została Patronem Honorowym.
Bezpłatny udział gwarantuje obowiązkowa rejestracja.
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: http://www.bsstour.com/bydgoszcz2018/

Wypukłości Niepodległości

Wypukłości Niepodległości
Wypukłości Niepodległości
"Wypukłości niepodległości" to projekt mający na celu stworzenie nowatorskiego przestrzennego muralu poprzez pracę warsztatową dwóch grup roboczych i zaprezentowanie go Torunianom. Do projektu zaproszono 20 dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych i odpowiedników klas gimnazjalnych na zajęcia plastyczne oraz 20 uczniów szkół średnich branżowych do uczestnictwa w warsztatach srteet-artowych. Obie grupy przyczynią się do stworzenia muralu przestrzennego obrazującego rolę kultury i sztuki w odzyskaniu niepodległości z jednej strony oraz wkład inżynierów, konstruktorów, projektantów budowniczych w odbudowę odzyskanej Ojczyzny z drugiej. Nad jakością projektu czuwać będą cenieni instruktorzy: artysta street-artowy tworzący pod pseudonimem Mike Ortalion oraz doktor sztuk plastycznych Edyta Kasperkiewicz.
Na koniec zaprosimy Torunian na otwartą prezentację muralu 3D, stworzonego wspólnie przez dzieci i młodzież, połączoną z kameralnym koncertem, prelekcją historyczną, rozmowami i poczęstunkiem. Impreza podsumowująca odbędzie się w niedzielę, 16 września w godzinach popołudniowych w podwórzu Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22.Warsztaty muralowe i plastyczne odbędą się 13 i 14 września w godzinach 16:00 - 18:00 oraz 15 września w godzinach 10:00-12:00 w Kamienicy Inicjatyw przy ul. Kopernika 22 w Toruniu. Impreza z prezentacją muralu odbędzie się w niedzielę 16 września w godzinach 12:00 - 16:00 w podwórzu kamienicy.
Zapisy na warsztaty od 03 do 10 września na adres mailowy kontakt@archipelag-inicjatyw.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorem projektu jest Fundacja Archipelag Inicjatyw. Partnerami wydarzenia są Książnica Kopernikańska i Kamienica Inicjatyw. Projekt dofinansowany jest ze środków Biura Programu Niepodległa oraz gminy miasta Toruń.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Polskie Radio PiK oraz TVP 3 Bydgoszcz.

Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018

Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018
Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018
Przyszła Mamo, zadbaj o siebie!

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo oraz CH Wzorcownia Włocławek zapraszają kobiety w ciąży i młode Mamy na bezpłatne konsultacje oraz badania USG i USG 4D.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać, jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Pragniemy edukować Mamy i pogłębiać ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie, zachęcając do regularnych badań. Bezpłatne USG i USG 4D, konsultacje medyczne, praktyczne porady i konkursy – to aktywności, które czekają na wszystkie Mamy, które 15 września odwiedzą Centrum Handlowe Wzorcownia Włocławek. A wszystko to w ramach akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2018”!

Święto Kapusty 2018

Święto Kapusty 2018
Święto Kapusty 2018
W Brukach Unisławskich (gm. Unisław), 15 września będzie królowała oczywiście kapusta pod różnymi postaciami. W programie imprezy m.in. degustacje potraw z kapusty, konkursy, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, występy grup artystycznych, pogadanka o zdrowotnych właściwościach kapusty oraz prezentacja projektu PROW na lata 2014 – 2020 „Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”. O godz. 17.00 na scenie wystąpi znany i lubiany Marcin Daniec. Tradycyjnie rozpalone zostanie ognisko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół rockowo – folkowy „Enej”, który na przestrzeni lat zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Wokół sceny też będzie się działo. Rozstawią się m.in. twórcy ludowi, będzie kapuściane studio fotograficzne, zobaczyć będzie można wystawę zwierząt hodowlanych, a nawet wioskę indiańską.

Do zobaczenia w Brukach Unisławskich! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na plakacie.

ArcheoMarket - od wymiany po stragany

ArcheoMarket - od wymiany po stragany, XXIV Festyn Archeologiczny w Biskupinie, 15-23 września
ArcheoMarket - od wymiany po stragany, XXIV Festyn Archeologiczny w Biskupinie, 15-23 września
W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez pieniędzy. Płacimy nimi bieżące rachunki, kupujemy żywność, opłacamy usługi. Czy tak było w przeszłości?

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie serdecznie zaprasza na XXIV Festyn Archeologiczny pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany”, podczas którego będzie można poznać odpowiedź na powyższe pytania. Festyn pozwoli zobaczyć, jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana przez różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb.

Zaprezentowana zostanie wymiana „towar za towar”, będzie można dowiedzieć się o tym gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, oraz jak wyglądał przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Będzie można zobaczyć wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Zaprezentowana zostanie również najbardziej niematerialna forma wymiany - wymiana idei, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturowy dawnych mieszkańców Starego Kontynentu.

Jesień na Pałukach

Jesień na Pałukach
Jesień na Pałukach
„Jesień na Pałukach” to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni…” Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych ściągają do Żnina od stu kilkunastu do stu kilkudziesięciu twórców, nie licząc członków zespołów ludowych.
Program 43. Jesieni na Pałukach:
sobota, 15 września 2018 r.- Zjazd Twórców Ludowych
12.00 Wycieczka Twórców Ludowych do Lubostronia i zwiedzanie Zespołu Pałacowo- Parkowego.
17.00 Zjazd Twórców Ludowych (sala widowiskowa ŻDK) i Koncert Galowy pt. „Gościniec pałucki”, wystąpią: Zespół Śpiewaczy PAŁUCZANKI i Kapela PAŁUKI
niedziela, 16 września 2018 r. - żnińska starówka – Jarmark Sztuki Ludowej
9.00 Jarmark Sztuki Ludowej
10.00 Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
Tegoroczny przegląd zakończy koncert Kapeli Podwórkowej „Z KOPYTA”
12