Polskie Radio PiK
z 11 listopada 2018 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 wiadomości
6:05 Magazyn Wiejski
Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

100 lat KUL-u w niepodległej Polsce. Jest równolatkiem niepodległej Polski, uniwersytetem katolickim, który powstał by łączyć Polaków po 123 latach niewoli. Celem uczelni miało być kształcenie i wychowywanie przyszłej inteligencji katolickiej, a dewizą Uniwersytetu stało się zawołanie Deo et Patriae – Bogu i Ojczyźnie. KUL jest jednym z pierwszych dzieł wolnych Polaków i pierwszą uczelnią, która podjęła na nowo działalność po II wojny światowej. W czasach komunistycznych był ośrodkiem wolnej myśli, przetrwał dzięki wsparciu materialnemu i duchowemu całego narodu. W 1928 r. Uniwersytet Lubelski przemianowano na Katolicki Uniwersytet Lubelski, od 2005 r. nosi imię Jana Pawła II.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na telefon
Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami

W programie m.in.: 1) Studio 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Energa Camerimage" 2) Podsumowanie 6. Konkursu Wokalnego im.Ignacego Jana Paderewskiego 3) Relacja z wystawy "100 obrazów na stulecie niepodległości Polski" w Toruniu i z ekspozycji w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy 4) Powiemy też o Festiwalu Literatury "Przeczytani" 5) Spotkamy się z pianistą Filipem Wojciechowskim
12:00 Wolna i Niepodległa

W audycji opowieść pt. "Republika nadziei" o utracie niepodległości i jej odzyskiwaniu, o rozpaczy, nadziei, pracy i walce na przestrzeni ponad 123 lat. Obok cytatów znajdą się wiersze: J. Słowackiego, J. Tuwima i J. Lechonia. Czyta je Eugeniusz Rzyski.
13:00 Raz na ludowo
Tropami twórców ludowych.
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski

W programie polecamy i recenzujemy książki. A są to : album „Ojcowie niepodległości” wydany przez IPN oraz „List z powstania” Anny Klejzerowicz. W programie także spotkanie z Łukaszem Ignasińskim autorem projektu kulturalnego „Inny most „ w którym torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty książki Jerzego Sulimy-Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi”. W niedzielę jeden z fragmentów przeczyta Tomasz Organek. Projekt zrealizowany został przy współpracy z Polskim Radiem PiK. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny w sprawie konkursów.
16:00 MSzU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności

W audycji powiemy o wydarzeniach i postaciach, które wspominamy obchodząc stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Porozmawiamy też z młodzieżą o patriotyzmie.
17:00 Miłe i miłosne

Smooth Jazz Weekend. Nie masz ochoty na hałaśliwą dyskotekę, party u znajomych ani na kolejny super(krwawy) hit w TV? Masz ochotę na Święty Spokój... i żeby ładnie grało?. To tu!
18:00 Piosenki z klasą

Piosenki "z charakterem": poezja śpiewana, piosenki artystyczne, kabaretowe, aktorskie wykonania. Każda audycja ma inny motyw przewodni zawarty w tekstach prezentowanych utworów.
19:00 Radiowy Klub Rodzica

W audycji nie zabraknie tematyki związanej z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - sprawdzimy jak świętowały dzieci w przedszkolach w Bydgoszczy i Toruniu, powiemy też o pierwszej pomocy, zdrowej diecie, nie zabraknie cyklu "Tacy sami".
20:00 Lista Przebojów

Lista Listopadów. Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia

100 lat KUL-u w niepodległej Polsce. Jest równolatkiem niepodległej Polski, uniwersytetem katolickim, który powstał by łączyć Polaków po 123 latach niewoli. Celem uczelni miało być kształcenie i wychowywanie przyszłej inteligencji katolickiej, a dewizą Uniwersytetu stało się zawołanie Deo et Patriae – Bogu i Ojczyźnie. KUL jest jednym z pierwszych dzieł wolnych Polaków i pierwszą uczelnią, która podjęła na nowo działalność po II wojny światowej. W czasach komunistycznych był ośrodkiem wolnej myśli, przetrwał dzięki wsparciu materialnemu i duchowemu całego narodu. W 1928 r. Uniwersytet Lubelski przemianowano na Katolicki Uniwersytet Lubelski, od 2005 r. nosi imię Jana Pawła II. Powt. porannej audycji.