Polskie Radio PiK
z 23 stycznia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

"Stanąć można było tylko na umieszczonym pośrodku ganku, bo boki baraku miały około metra wysokości. Leżeliśmy w 25, 30 stopniowym mrozie na garstce przegniłej słomy rzuconej na gołą ziemię" - tak jeden z więźniów wspomina pobyt w niemieckim obozie w Potulicach. 21 stycznia minęła 74 rocznica wyzwolenia obozu, przez który przeszło około 25 tysięcy osób. Według historyków obozowej gehenny nie przeżyło niemal 1300 osób, w tym kilkaset dzieci. W środowej audycji opowiemy o obozowej rzeczywistości i o tym w jaki sposób współcześnie dba się o pamięć o tym miejscu. Audycja emitowana z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Potulicach, gdzie istnieje izba pamięci poświęcona obozowi.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Stefan W. wyszedł z więzienia i zabił prezydenta Gdańska. To skrajny przykład, ale skłaniający do refleksji nad polskim więziennictwem i resocjalizacją. Czy jest skuteczna? Co zrobić, by skazani nie wracali po odbyciu kary na drogę przestępczą?
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie
18:00 Klasyka rocka

W trakcie naszego spotkania w Muzeum Rockowych Dźwięków z pewnością odkurzymy te, podpisana szyldami CAMEL i JOURNEY i CREAM. Przypomnimy również grupy INXS i CHEAP TRICK. Powinno także zabrzmieć wspomnienie zespołów VAN HALEN i PINK FLOYD. Sięgniemy oczywiście po sugestie naszych Słuchaczy.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

W Obywatelu powiemy m.in. o projektach realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy, które mają pomóc mieszkańcom regionu w skutecznym poszukiwaniu pracy i zdobywaniu nowych kwalifikacji. Będzie też o obchodach 99.rocznicy powrotu Torunia i Bydgoszczy do wolnej Polski oraz przypomnimy wspólnie z toruńskim oddziałem PCK o 100-nej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża i jego działalności.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

Ryszard Kapuściński - zwany "cesarzem reportażu", najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczony polski autor. Kapuściński pisał także wiersze i fotografował. Dziś (tj. 23.01.) mija 12 rocznica jego śmierci, tak więc "Literackie spotkania" będą poświęcone autorowi "Szachinszacha".
22:00 Wieczór z reportażem

„W tramwaju, na ulicy, w kawiarniach, sklepach słyszano tylko słowo »radjostacja«, »otwarcie«, »przyjazd«, »dostojnicy«. Z wszystkich tych fragmentów rozmów, ze spojrzeń, ruchów przebijała duma i świadomość znaczenia tego, co ma się stać w ich mieście." - tak Codzienna Gazeta Handlowa opisywała dzień otwarcia radiostacji w Toruniu. Pomorska Rozgłośnia Polskiego Radia oficjalnie zaczęła nadawanie 15. stycznia 1935 roku. Sygnał był taki silny, że niektóre osoby pobierały prąd z anteny i oświetlały w ten sposób ogródki... A o czym wtedy mówiło radio? Jak wyglądały radiowe korytarze?