Polskie Radio PiK
z 29 stycznia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Wyjątkowa młodzież, która odnajduje siebie podczas zajęć w Pracowni Alternatyw Muzycznych "BORPA". Spotykają się raz, dwa razy w tygodniu i nie tylko muzykują, ale także po prostu przebywają we własnym towarzystwie i znajdują tam ciepło. Są normalnymi ludźmi - każdy ma wady i zalety, ale łączy ich muzyka. Jak mówi o nich ich instruktor albo po prostu przyjaciel Walerian Krenz to piękna młodzież. Uczestnicy Pracowni Alternatyw Muzycznych "BORPA" będą gośćmi audycji.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Seniorzy ofiarami wyłudzeń, oszustw, kradzieży. Seniorom należy się wsparcie, które chroniło by ich przed nasilającą się w naszym kraju falą wyłudzeń danych osobowych celem zaciągnięcia kredytu i wykorzystywaniem ich łatwowierności do kradzieży czasem oszczędności całego życia. Jak rozmawiać ze starszymi rodzicami o wyłudzaczach? Czy i jak skuteczne bywa szybkie zgłoszenie na policję? Czy warto poprosić sąsiada o przyjazny nadzór nad starsza osobą? Czy nie nadszedł już czas na kompleksowe, połączone działania wielu służb państwowych?
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Przebojowa godzina

W audycji fragmenty płyty tygodnia ... czyli albumu Krzystofa Iwaneczki. Pojawią sie również najpoularniejsze utwory zagraniczne 2018 roku, najczesciej grane przez polskie stacje radiowe.
19:00 Poeci rocka

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...
20:00 Nasz Dom

Wybieramy się w podróż do Gruzji, gdzie od kilku pokoleń mamy dużą grupę z polskimi korzeniami. Ich antenaci byli zesłańcami carskimi po polskich zrywach neipodległościowych lub dobrowolnymi podróżnikami, którzy przybywali na Kaukaz w celach badawczych, naukowych czy gospodarczych. O Polonii gruzińskiej rozmawiać będziemy z Jerzym Ciemnołeńskim Tumaniszwili, który mając gruzińskie korzenie spędził tam ostatnie dwadzieścia lat, organizując m. in. stypendia dla polskich Gruzinów, którzy chcieli studiować w Polsce, także w Bydgoszczy, w Wyższej Szkole Gospodarki.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

W pierwszej części programu porozmawiamy o kolekcji zabytkowych fortepianów Andrzeja Szwalbego, która znajduje się w Pałacu Starym w Ostromecku. Dwa "okazy" zostały już odremontowane i są w "koncertowej" formie. O tych właśnie instrumentach, a także planach dotyczących kolekcji porozmawiamy z Andrzejem Gawrońskim, kierownikiem Pracowni Pałacowej. W drugiej części audycji zdamy Państwu relację z piątkowej uroczystości w bydgoskiej galerii "Kantorek", podczas której Elżbieta Kantorek otrzymała medal i nagrodę prezydenta Bydgoszczy.
22:00 Masz wybór

W programie m.in. o przygotowaniach do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kiedy poznamy kandydatów? Poza tym o projekcie zmian w Kodeksie wyborczym oraz setnej rocznicy pierwszych w polskiej historii powszechnych wyborów parlamentarnych.