Polskie Radio PiK
z 30 stycznia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

W Powstaniu Wielkopolskim walczyli wyszkoleni żołnierze, nie brakowało także zwykłych ludzi: stolarzy, szewców, sklepikarzy czy urzędników. Na Kujawach wiele rodzin ma w swojej przeszłości powstańcze doświadczenia. W środowym Regionalnym punkcie widzenia mówić będziemy między innymi o zwykłych ludziach wspierających Powstanie Wielkopolskie. Poznamy historię Justyny Wichlińskiej z Tuczna, która zaangażowała się w przygotowanie powstania razem z mężem i nastoletnimi dziećmi. Co decydowało, że ludzie w walce o wolną ojczyznę byli w stanie ponieść najwyższą cenę? Jakie były losy powstańców i ich rodzin? Między innymi o tym w środowej audycji. Program emitowany z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Zapraszają Sławomir Nowak i Michał Słobodzian.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Roboty publiczne dla dłużników alimentacyjnych oraz współodpowiedzialność pracodawcy za niepłacenie alimentów przez osobę zatrudnioną na czarno. To część zmian, które weszły w życie od 1. stycznia. Ma się też zwiększyć dostęp do Funduszu Alimentacyjnego. O tym wszystkim porozmawiamy z radcą prawnym, komornikiem i przedstawicielami fundacji.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaż "Wymarzone mieszkania". Historia klientów spółki Marbud Zielone Wzgórze, którzy postanowili zamieszkać w podtoruńskim Różankowie. Lokatorzy, z którymi rozmawiało Radio PiK, sami kończą prace budowlane. Od dawna nie mogą rozliczyć się z firmą, która ma problemy finansowe, a jej prezes został oskarżony o wyłudzenie pieniędzy.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Klasyka rocka

Historia muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Przeboje legend rocka, aktualne wydarzenia, zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe, goście.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

Audycja poświęcona edukacji obywatelskiej - zmiany w prawie, pracy, podatkowym, wyborczym, cywilnym, rodzinnym itp.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

Powieść kryminalna w Polsce ma się świetnie! Rośnie zarówno grupa miłośników tego gatunku, jak i pisarzy, którzy ten gatunek uprawiają. Cieszy również to, że poziom literacki polskich kryminałów jest coraz wyższy. O kryminałach właśnie i ich obecności w polskim filmie porozmawiamy z naszym gościem - prof. Piotrem Zwierzchowskim z UKW, filmoznawcą i miłośnikiem gatunku.
22:00 Wieczór z reportażem

Wystarczyła plotka lub zwykłe pomówienie by stracić życie. Oskarżali się sąsiedzi, znajomi, członkowie rodzin. Kluczowe było przyznanie się do kontaktów z diabłem. W czasie tortur mało kto się do tego nie przyznawał. Opowiemy o procesach o czary. W podbydgoskim Fordonie i w Nowem nad Wisłą stracono w sumie kilkadziesiąt osób podejrzewanych o czary, na stosach ginęły przede wszystkim kobiety. "Przez lata o ofiarach milczano, należy przywrócić o nich pamięć" - mówią regionaliści, którzy dokumentują procesy sprzed niemal 300-stu lat.