Polskie Radio PiK
z 4 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Jaką rolę odgrywała szlachta w kultywowaniu polskości w czasie zaborów? Czy XIX-wieczne dwory faktycznie były centrum życia narodowego? Co działo się na Ziemi Dobrzyńskiej w czasie powstań listopadowego i styczniowego? Jakie były dzieje szlacheckich rodzin po II Wojnie Światowej. Czym szlacheckie rodziny zajmują się współcześnie? Między innymi o tym w poniedziałkowym Regionalnym punkcie widzenia. W audycji odwiedzimy dwór w Balinie - Wyrębie koło Rypina. To miejsce uratowane przez Beatę i Michała Korsaków herbu Korsak. Michał Korsak jest Prezesem Związku Szlachty Polskiej oraz Prezesem Fundacji "Ziemia Dobrzyńska".
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Polskie granie

W programie nowości i premiery polskiego rynku muzycznego, informacje koncertowe z Pomorza i Kujaw I na nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Będą też nowości płytowe i nagrania z naszej ''Płyty Tygodnia''. ''Muzyka i słowa'' -to najnowszy, w pełni autorski album Stanisława Soyki zawierający 11 utworów. Jak zwykle w ''Polskim Graniu'' pojawią się też goście - tym razem to m.in. Lanberry, która wydała swoją drugą płytę ''MIxtura'' i Michał Szczygieł . Ten wokalista aż trzykrotnie w 2018 roku trafiał na listy przebojów.
19:00 Koncertowe Radio PiK

Pierwszy poniedziałek lutego zabrzmi w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK wspomnieniem wydarzeń zarejestrowanych 47 lat temu w Osace i Tokio, w trakcie japońskiej trasy zespołu DEEP PURPLE. Czerpać będziemy oczywiście z albumu "Made In Japan", który przez fanów muzyki rockowej uważany za jedno z najważniejszych wydawnictw koncertowych w historii tego gatunku. Można powiedzieć, że "Klasyka rocka" zabrzmi w pierwszym tygodniu lutego aż dwa razy.
20:00 Pomysł, innowacja, Kariera

Tym razem o ogólnoświatowej akcji Global Game Jam - choć akcja jest ogólnoświatowa, to realizuje się ją lokalnie, więc w Bydgoszczy w jej ramach zorganizowano Jamgoszcz czyli maraton tworzenia prostych gier, które muszą powstać w 48 godzin.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
Spotkanie z Kingą Augustyn, młodą skrzypaczką, która do Torunia przyleciała z Nowego Jorku oraz Mariuszem Smolijem, dyr. art. Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Wspomnimy też zmarłego Floriana Skulskiego, barytona przez lata związanego z bydgoską Operą.
22:00 Kto ty jesteś?

Historia bydgoskich szyprów i fragmenty płyty nagranej przez Miejskie Centrum Kultury zawierajacej wspomnienia ludzi związanych z żeglugą śródlądową.