Polskie Radio PiK
z 8 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia
W audycji podsumowującej wydarzenia kończącego się tygodnia rozmawiać będziemy m. in. o przetasowaniu na polskiej scenie politycznej, a także o minionej 30. rocznicy rozmów "Okrągłego Stołu". Gośćmi Michała Jędryki będą prof. Janusz Golinowski, politolog z UKW w Bydgoszczy oraz prof. Joanna Taczkowska z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Dyżur eksperta

Kto i kiedy musi rozliczyć się z przychodu, jeśli w ubiegłym roku dorabiał do swoich świadczeń emerytalnych? Kto jeszcze może skorzystać z Małego ZUS-u? Kto może skrócić okres przechowywania akt? Jakie są zmiany w aktualnie składanych dokumentach? Porozmawiamy m.in. o Rodzicielskich Świadczeniach Uzupełniających, o tzw. małym ZUS-ie, o e-aktach oraz o emeryturach i rentach, a zaproszeni do studia goście z ZUS odpowiedzą na telefoniczne pytania słuchaczy tel. 52 345 50 90
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Na miejscu kaźni mieszkańców Świecia narodowości polskiej i żydowskiej stoi pomnik. Od wielu lat grupa mieszkańców walczy o uzupełnienie treści napisu na postumencie. Kiedy wydawało się, że wszystko zostało z gminą żydowską ustalone, do zawarcia porozumienia jednak nie doszło. Dlaczego?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Miłe i miłosne

Dawno nie słyszani De-Phazz i Acoustic Alchemy pojawią się w “Miłych & Miłosnych”. A za sprawą Quincy Jonesa i Stinga zabrzmi też nieśmiertelna muzyka Michela Legranda...
19:00 Piosenki z klasą

Piosenki na dwa głosy i dwa serca... czyli duety miłosne ... zaśpiewają m.in. Magda Umer i Janusz Gajos ... Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski
20:00 Radiowy Klub Rodzica

W audycji o próbie trwałej zmiany diety dla całej rodziny na zdrowszą, Dniu Bezpiecznego Internetu i atrakcjach dla dzieci w placówkach kulturalnych.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:07 Zwierzenia przy muzyce

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.
22:00 Wieczór literacki

32 lata temu w Inowrocławiu zmarła Papusza czyli Bronisława Wajs, romska poetka, którą odkrył i na język polski tłumaczył Jerzy Ficowski. Od 1962 Bronisława Wajs należała do Związku Literatów Polskich. Jej wiersze przekładane były na języki: niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, szwedzki i włoski. Admiratorem jej talentu był także Julian Tuwim. W 2013 roku powstał film "Papusza" według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze, z Jowitą Budnik w roli tytułowej.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka
Powtórka audycji z godz. 9:05.