Polskie Radio PiK
z 26 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Czy pasje są ucieczką od szarej rzeczywistości, a może pomagają nam w samorozwoju? Skąd się biorą nasze zainteresowania, niektóre odległe od wykonywanych profesji? Będziemy łamać stereotypy, że nie należy "łapać kilku srok za ogon". Goście audycji udowodnią, że dzięki swoim pasjom są otwarci na otaczający świat, a ich życiowa ciekawość staje się wypełnieniem codziennej rutyny.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Polacy są zadłużeni na potęgę. W ostatnich trzech latach zadłużenie rodaków wzrosło trzykrotnie. Co szczególnie ważne - tyczy to młodych 20-30 letnich dłużników, którzy pożyczają w wirtualnej rzeczywistości i nie liczą się z tym, że spłacać przyjdzie im w rzeczywistości realnej. Wielu czeka windykacja. Naszymi ekspertami będą znawcy z Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych - pani Mirosława Szakun, która m. in. uczesniczyła w nowelizacji ustaw o kredycie konsumenckim i upadłości konsumenckiej oraz pan Andrzej Roter, prezes Zarządu Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Atomowa pieśń - Na koncercie z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny w Isaakijewskim Soborze Chór Petersburga zaśpiewał pieśń o zrzuceniu bomb atomowych na Waszyngton. W ocenie korespondentów Rosja przyjęła wojenną retorykę z lat sześćdziesiątych.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Przebojowa godzina

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
19:00 Poeci rocka

Ostatni wtorek lutego zabrzmi w paśmie poezji rocka muzyką ilustracyjną. W studiu Polskiego Radia PiK zasiądzie jej twórca, TOMASZ PAUSZEK - bydgoszczanin malujący dźwiękiem, korzystający przy tym z całej skarbnicy temperatur i odcieni, które pozwala generować jego elektroniczne instrumentarium. Artysta opowie o powstawaniu swoich muzycznych dzieł, o pomysłach już zrodzonych oraz czekających na swój moment w pracowni dźwięku, o żywym oddziaływaniu odbiorców pojawiających się na koncertach bydgoskiego muzyka.
20:00 Nasz Dom

Polska tradycja to także rzemiosło, umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie. Polscy rzemieślnicy tworzyli cechy, a swoją wiedzę przekazywali młodym, którzy najpierw zdobywali dyplom czeladniczy, a z czasem mistrzowski. O swojej drodze życiowej opowie pan Paweł Milachowski - jeden z ostatnich zawodowych stolarzy, których w Bydgoszczy jest już zaledwie dwunastu. Jak kiedyś przyjmowano do zawodu, jak kształcono przyszłych rzemieślników, jak wyglądał egzamin czeladniczy? Czy rzemiosło przetrwa pod naporem przemysłowej produkcji?
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

Dziś w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy rozpoczęły się publiczne obrony prac dyplomowych studentów wzornictwa UTP. Każdy może przyjść i zobaczyć ich przebieg. Obrony rozpoczynają się o godzinie 10.00 we wtorek i środę. Natomiast w marcu otwarta zostanie wystawa obronionych prac. Gośćmi "Pikowej Kawiarenki" będą pracownicy naukowi UTP: dr Ewa Raczyńska-Mąkowska, dr hab.,prof.UTP Romuald Fajtanowski i dr Marcin Jędrzak.
22:00 Masz wybór

Audycja edukacyjna dotycząca wyborów do Parlamentu Europejskiego i Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproszeni goście - politolog, socjolog, przedstawiciel Biura Wyborczego wytłumaczą czym zajmuje się PE, czym sejm i senat oraz wyjaśnią m.in. zawiłości prawa wyborczego, kryteria ważności głosów, obowiązki i prawa wyborcze obywateli, omówią również kodeks wyborczy.