Polskie Radio PiK
z 4 marca 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Mundury, zdjęcia, osobiste pamiątki, elementy broni, nawet miniatura służącego w armii Andersa niedźwiedzia Wojtka. Wszystko po to, by nowocześnie uczyć historii. W poniedziałkowej audycji odwiedzimy Muzeum Historyczno - Wojskowe przy I LO w Toruniu. Porozmawiamy między innymi z młodzieżą o tym, czym jest współczesny patriotyzm.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja

Politycy z regionu skomentują ujawnienie zarobków w NBP oraz zapowiedź partii Wiosna dotyczącą ujawniania zarobków w sektorze publicznym, apel PO aby 4 czerwca był świętem państwowym a także zapowiedź strajku nauczycieli. Goście: Ewa Mes (PSL), Joanna Czerska-Thomas (Nowoczesna), Tomasz Latos (PiS), Paweł Skutecki (Kukiz'15), Marcin Wroński (Porozumienie), Antoni Mężydło (PO).
Audycja z transmisją wideo.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

W programie: reportaż Kamili Zroślak. Mieszkańcy Niemcza (gmina Osielsko) protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej. Jak twierdzą, zostali oszukani, bowiem w tym miejscu miał być plac rekreacji i zabawy dla dzieci. Taki plac powstanie - zapewnia wójt - a maszt telefonii komórkowej w niczym nie przeszkodzi.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Polskie granie

W programie dużo ciekawych koncertów w najbliższym czasie na Pomorzu i Kujawach, także muzyczne premiery, nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce i goście. Natalia Zastępa – zajęła drugie miejsce w IX edycji ‘’The Voice of Poland’’, nagrała debiutancki singiel, a o tym, jak zmieniło się Jej życie po programie opowie słuchaczom Polskiego Radia Pik. Gościem ‘’Polskiego grania’’ będzie też Marcin Pawłowski- czyli Pawbeats- ceniony bydgoski producent i muzyk, który opowie m.in. o swojej płycie ‘’Out’’ . W programie również dalsza część spotkania z Agnieszką Twardowską. Ta pochodząca ze Strzelna wokalistka promuje nową piosenkę, przygotowuje debiutancką płytę i...zaskakuje!
19:00 Koncertowe Radio PiK

Przypomnimy koncert zarejestrowany w 2009 roku, wtedy wystąpiła u nas ełcka grupa Sandaless. Zespół nadal gra i tworzy, zaprezentujemy też ich nową piosenkę.
20:00 Pomysł, innowacja, Kariera

W audycji porozmawiamy o przyszłości dronów, coraz szerszym wykorzystaniu nowych technologii i polskich startupach. Gościem będzie młoda naukowiec z UTP - doktorantka Sandra Śmigiel.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
O Stanisławie Moniuszce rozmawiać będziemy z Jolantą Pawlik - pianistką klasyczną, pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zaprosimy również na kolejną odsłonę 17. Dni Muzyki Dawnej.
22:00 Kto ty jesteś?

Historia życia dziś 95-letniego profesora Zbigniewa Kikiewicza - autora książki "Od zesłańca do profesora". Zsyłka z rodziną na Syberię i walka na pierwszej linii frontu, a potem kariera naukowa w Łodzi i na ówczesnej ATR w Bydgoszczy.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka

Powtórka audycji z godz. 9:05. W audycji odwiedzimy Muzeum Historyczno - Wojskowe przy I LO w Toruniu. Porozmawiamy między innymi z młodzieżą o tym, czym jest współczesny patriotyzm.