Polskie Radio PiK
z 19 kwietnia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Dyżur eksperta

W audycji - zaproszeni do studia goście przedstawiciele ZUS odpowiadać będą na telefoniczne pytania słuchaczy, tel. 52 345 50 90, dotyczące 13-tej emerytury – kto i kiedy ją otrzyma oraz pytania dotyczące świadczenia Mama 4 plus, czyli Rodzicielskiego Świadczenia Uzupełniającego – kto i kiedy może złożyć wniosek, co do niego dołączyć, ile będzie wynosiło świadczenie. Będzie można również zapytać o emerytury kobiet z rocznika 1953 – do kiedy mogą wystąpić ze skargą o wznowienie postępowania.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Przyciąga pielgrzymów z całego świata. Była świadkiem wielu dramatycznych zdarzeń. Także miejscem cudów. W Wielki Piątek odwiedzimy istniejącą 391 lat Kalwarię Pakoską. To jedyna w Polsce kalwaria, której drogi są identyczne jak w Jerozolimie.
17:00 Triduum paschalne

W Wielki Piątek o Kościele W Credo katolicy wyznają: "(...) wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół", co to znaczy? Jak rozumieć Świętość Kościoła wobec grzechów, które popełniają kapłani i wierzący w Chrystusa? O problemach współczesnego Kościoła mówi ks. Witold Dorsz, wykładowca filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku i Papieskim Wydziale Teologicznym – Sekcji św. Jana Chrzciciela w Warszawie, visiting professor w Diecezjalnym Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater w Kitwe w Zambii, korespondent z Hiszpanii Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Wieńcu.
19:00 Misterium w Fordonie

Przyjacielu - historia Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci. Co roku na nową odkrywają sens męki i śmierci Chrystusa. Kim są aktorzy "Misterium Męki Pańskiej", które od 19-tu lat, w Niedzielę Palmową, można oglądać w Dolinie Śmierci w Fordonie? Zapraszamy na spotkanie z głównymi odtwórcami ostatniej drogi Jezusa z Nazaretu.
20:00 Kim jest człowiek z Całunu?

Czy ciało człowieka, które widać na płótnie turyńskim należy do Jezusa z Nazaretu? Całun jest naturalnym negatywem, przedstawia człowieka zmarłego na skutek ukrzyżowania, a odkryte na nim szczegóły z niezwykłą dokładnością pokrywają się z ewangelicznym opisem męki Chrystusa. Kościół jak dotąd nie wypowiedział się o jego prawdziwości.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:08 Wieczór literacki

W audycji poezja ks. Franciszka Kameckiego, rozmowa z autorem.
22:00 Muzyka na Wielki Piątek

W pierwszej godzinie - muzyka pasyjna - czyli muzyczne rozważania Męki Chrystusa. Muzyka europejska różnych epok, fragmenty dzieł Bacha, Haydna, Mozarta, Kantego Pawluśkiewicza czy Góreckiego. Po 23-ciej: muzyka jazzowa specjalnie wybrana na wieczór Wielkiego Piątku. Fragmenty jazzowych utworów religijnych i świeckich w wykonaniu m.in. Ewy Urygi, Urszuli Dudziak, Stanisława Sojki czy Piotra Wojtasika.