Polskie Radio PiK
z 30 listopada 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Co robić, aby w ostatnią sobotę listopada się nie nudzić? Dokąd wybrać sie w weekend? Podpowiemy i doradzimy. Będzie coś dla tych, którym niestraszna pogoda i lubią wypoczywać aktywnie, ale nie zabraknie koncertowego przewodnika po Pomorzu i Kujawach. Naszych słuchaczy zabierzemy też na wyprawę Doliną Dolnej Wisły z przystankiem w pięknym Chełmnie, ale odwiedzimy też Rodzinny Piknik Drukarski w Toruniu. Opowiemy o archeologicznym przewodniku po regionie i przypomnimy legendę o Ślesinie.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W audycji podsumujemy listopad i zaplanujemy grudzień w ogrodzie. To właśnie teraz nadchodzi zima: grunt zamarza, może też padać śnieg i otulać rośliny pokrywą z białego puchu. Prawdziwy fan ogrodnictwa, nawet o tej porze roku, znajdzie jednak w swoim ogródku zajęcie. Nasi eksperci podpowiedzą jakie prace można jeszcze wykonać i na co należy zwrócić uwagę? Będą też odpowiadać telefonicznie na pytania słuchaczy 52/345 50 90.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji powiemy o nowych pracowniach w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu, spytamy, czy mogą inspirować też młodzież. Będzie też relacja z 44. Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Z ekspertem z FLEX HR porozmawiamy o talencie. Na koniec historia toruńskiego piernika.

15:05 Porozmawiajmy o kulturze
16:05 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

We włocławskiej Hali Mistrzów zagra drużyna Anwilu. Koszykarze z Kujaw podejmą MKS Dąbrowa Górnicza w spotkaniu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Faworytem będą oczywiście mistrzowie Polski, ale kilka razy występowali już w tej roli podczas rozgrywek ekstraklasy i bywało różnie... Ważne, że we włocławskiej hali w tym sezonie nie brakuje emocji i na takie liczymy podczas tego pojedynku.

19:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W audycji usłyszymy słuchowisko Magdaleny Wleklik z PR Szczecin pt.: „Konsul” na podstawie książki Jerzego Kurcyusza "Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji".

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

0:00 Nuty i minuty

audycja muzyczna