Polskie Radio PiK
z 24 grudnia 2019 roku
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
2:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Kutia to wigilijny deser, który wywodzi się z polskiej kuchni kresowej. Wiele z polskich rodzin, które mają swoje wschodnie korzenie kultywuje do dzisiaj przyniesione stamtąd tradycje. Także nasi rodacy mieszkający za wschodnią granicą chcą w czasie świat bozego narodzenia być bliżej Polski. Opowiedzą o tym wieloletni korespondencji w Moskwie Maciej Jastrzębski i w Wilnie Kamil Zalewski.
13:00 Od ucha do ucha

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha! O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaż na Święta :) Odwiedzimy świąteczny Samogoniec.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Świąteczne spotkanie z Agatą Steczkowską i Pawłem Steczkowskim. Rodzeństwo opowie o swoich świętach i o kolędach, które znalazły się na płycie "Królu Anielski".
19:00 Koncert kolęd w wykonaniu chóru UKW w Bydgoszczy
Retransmisja koncertu kolęd "Bóg się rodzi" w wykonaniu Chóru UKW, który odbył się w Filharmonii Pomorskiej 17 grudnia. Tytuł koncertu nawiązuje do pieśni bożonarodzeniowej, nazywanej królową polskich kolęd. Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa pod kierownictwem artystycznym prof. Bernarda Mendlika oraz dra Benedykt Odya. W tym roku solistką wieczoru była Justyna Gęsicka, mezzosopran.
20:00 PiK-owa kawiarenka

Kozielec - pięknie położona miejscowość, a w niej nieduża, ale świetnie działająca szkoła, z wręcz rodzinną atmosferą. Uczniowie i nauczyciele zrealizowali na Boże Narodzenie swoje marzenie - nagrali płytę z kolędami. To w Kozielcu złożymy wizytę w Wigilię, porozmawiamy i pokolędujemy!
22:00 Kolędy na Święta
23:00 Wizyta w parafii w Suchej

Wizyta w parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Suchej na Pomorzu. Przed Pasterką audycja o historii wsi, jej mieszkańcach, zwyczajach i religijności Suszaków. Sucha liczy 622 mieszkańców. To wieś położona na pograniczu Borów Tucholskich i Wysoczyzny Świeckiej. Leży na ogromnej polanie, otoczona lasami i jeziorami. O Suchej na Pomorzu kroniki wspominają już w XIII w. Wieś została założona przez arcybiskupa gnieźnieńskiego, potem przeszła pod panowanie krzyżackie. Gwara suska, kolędowanie Suszaków i słynny na całą Polskę ośrodek oazowy prowadzony tu przez jezuitów są dumą mieszkańców wsi. Pierwszy drewniany kościółek w Suchej p.w. św. Jana Nepomucena z XVIII w. spłonął. Mieszkańcy długo czekali na nową świątynię. Wybudowali ją dopiero w 1983 r. Ks. Piotr Lubecki, obecny proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego mówi, że w Suchej nikt nie umiera.
0:00 Transmisja pasterki z kościoła w Suchej.

komentuje: Ewa Dąbrowska. Wizyta w parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Suchej na Pomorzu. Przed Pasterką audycja o historii wsi, jej mieszkańcach, zwyczajach i religijności Suszaków. Sucha liczy 622 mieszkańców. To wieś położona na pograniczu Borów Tucholskich i Wysoczyzny Świeckiej. Leży na ogromnej polanie, otoczona lasami i jeziorami. O Suchej na Pomorzu kroniki wspominają już w XIII w. Wieś została założona przez arcybiskupa gnieźnieńskiego, potem przeszła pod panowanie krzyżackie. Gwara suska, kolędowanie Suszaków i słynny na całą Polskę ośrodek oazowy prowadzony tu przez jezuitów są dumą mieszkańców wsi. Pierwszy drewniany kościółek w Suchej p.w. św. Jana Nepomucena z XVIII w. spłonął. Mieszkańcy długo czekali na nową świątynię. Wybudowali ją dopiero w 1983 r. Ks. Piotr Lubecki, obecny proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego mówi, że w Suchej nikt nie umiera.