Polskie Radio PiK
z 12 stycznia 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

audycja muzyczna

6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Pierwszy raz spotkali się w Rzymie za pontyfikatu Pawła VI. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ks. Grocholewski będzie pracować w najwyższym organie sądowniczym Kościoła Katolickiego, w Sygnaturze Apostolskiej, że w przyszłości zostanie wielkim kanclerzem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, a także prefektem Kongregacji d.s. Edukacji Katolickiej. I chociaż ks. Karol Wojtyła został zauważony wówczas w Watykanie nie podejrzewano, że zostanie papieżem, a jego pontyfikat na zawsze zmieni Kościół. Kard. Zenon Grocholewski współpracował z Janem Pawłem II przez 27 lat. Kulisy ich wspólnej pracy, spotkań prywatnych i oficjalnych otwierają roczny cykl audycji w Roku Świętego Jana Pawła II.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

12:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

W audycji ostatnia trzecia część opowieści o Powstaniu Wielkopolskim. Opowiedzą o nim historycy z UMK, PAN oraz WSG.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji podróże po regionie śladem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdzimy co i gdzie się dzieje, zaproponujemy najciekawsze koncerty, nie zabraknie orkiestrowego grania, z hymnem Orkiestry na czele!

15:00 Zielona strona życia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W audycji poruszamy wątki związane z przyrodą, ochroną środowiska i ekologią. Mówimy o ekologicznych nowościach i zmianach przepisów, a także o aktualnych problemach i wyzwaniach. Pokazujemy też ludzi, którzy żyją zgodnie z naturą i o nią dbają.

16:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Wielkie świętowanie powrotu Kujaw i Pomorza do macierzy trwa. Czy nasze ziemie powróciłyby w granice Rzeczpospolitej, gdyby Powstanie Wielkopolskie nie wybuchło? Kim dziś bylibyśmy? Zdaniem prof. Janusza Karwata z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - Bydgoszcz nie wróciłaby do macierzy, lecz wciąż byłaby częścią Rzeszy Niemieckiej. To poświęcenie piekarzy, leśników, robotników, zwykłych mieszkańców miast i miasteczek Wielkopolski i Kujaw sprawiło, że dziś mówimy w ojczystym języku. Dlatego w audycji przedstawimy archiwalne opowieści powstańców i zestawimy je z współczesnymi opowieściami ich potomków.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W niedzielny wieczór proponujemy relację z meczu Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Artego zmierzą się o 18.00 z Wisłą Kraków. Pojedynki tych zespołów od lat dostarczają kibicom wielu emocji i pewnie będzie tak również teraz, choć krakowska drużyna nie jest już tak mocna jak dawniej. Bydgoszczanki będą faworytem tego pojedynku jako zespół ze ścisłej ligowej czołówki. Liczymy zatem na zwycięstwo, tym bardziej, że w pierwszej rundzie Artego przegrało z krakowiankami 61:65. Początek spotkania w Artego Arenie o 18.00, a nasz sportowy program rozpocznie się godzinę wcześniej.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Pierwszy raz spotkali się w Rzymie za pontyfikatu Pawła VI. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ks. Grocholewski będzie pracować w najwyższym organie sądowniczym Kościoła Katolickiego, w Sygnaturze Apostolskiej, że w przyszłości zostanie wielkim kanclerzem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, a także prefektem Kongregacji d.s. Edukacji Katolickiej. I chociaż ks. Karol Wojtyła został zauważony wówczas w Watykanie nie podejrzewano, że zostanie papieżem, a jego pontyfikat na zawsze zmieni Kościół. Kard. Zenon Grocholewski współpracował z Janem Pawłem II przez 27 lat. Kulisy ich wspólnej pracy, spotkań prywatnych i oficjalnych otwierają roczny cykl audycji w Roku Świętego Jana Pawła II. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty