Polskie Radio PiK
z 24 grudnia 2021 roku
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
2:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiowy Teatr Wyobraźni
„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa ma już ponad 170 lat, jednak cały czas zaskakuje i inspiruje kolejnych twórców. Na jej bazie w gwiazdorskiej obsadzie zrealizowane zostało przez „Radio dla Ciebie” słuchowisko! Odpowiedzialność za jego adaptację i reżyserię wzięła na siebie Aleksandra Głogowska. Reżyserka, dyrektor literacka „Radia dla Ciebie” jest laureatką XX edycji Festiwalu „Interpretacje” 2020 w kategorii „Najlepsze słuchowisko”. Aleksandra Głogowska ukończyła Kurs Reżyserii Radiowej organizowany przez Teatr Polskiego Radia oraz Wajda School & Studio i FINA.
13:00 Od ucha do ucha

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Najpiękniejsze kolędy
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Koncert kolęd

Koncert kolęd w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
19:00 Wieczór wigilijny
21:00 Zwierzenia przy muzyce

Wigilijne spotkanie z Dorotą Miśkiewicz, która nagrała nową płytę z kolędami "Gore gwiazda Jezusowi".
22:00 Salon klasyczny

W programie kolędy w wykonaniu orkiestry i solistów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
23:00 Z wizytą w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkiej

Na kartach historii pojawia się w 1489 r. Od zawsze związana była z Puszczą Bydgoską. W XIX w. nabyli ją niemieccy kolonizatorzy i to oni zbudowali tu zbór ewangelicko-augsburski. Kościół z wysoką na 48m wieżą stoi do dziś. Przetrwały też zamontowane w 1897 r. organy. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Nową Wieś Wielką zaczęli zaludniać Polacy i wówczas kościół przejęli katolicy. Dekret erygujący parafię pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wydał w 1925 r. metropolita gnieźnieński i poznański kard. Edmund Dalbor. I dziś parafia ta należy do archidiecezji gnieźnieńskiej. Wiedzie przez nią kilka szlaków turystycznych. Jeden z nich upamiętnia urodzonego w pobliskim Łażynie błogosławionego Czesława Jóźwiaka. Innym świętym, który nawiedził kościół w Nowej Wsi Wielkiej jest bł. kard. Stefan Wyszyński. Prymas Tysiąclecia był tu 1 lutego w 1949 r. O życiu mieszkańców, historii kościoła i wsi w audycji pt. "Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkiej". Po niej rozpocznie się transmisja Pasterki.
0:00 Transmisja Pasterki

Transmisja Pasterki z kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkiej. Komentuje Ewa Dąbrowska.