Polskie Radio PiK
z 27 lutego 2022 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Dwoje ludzi, to dwa światy. Zakładając rodzinę liczą na zgodne, szczęśliwe życie. Jak przeżyć kryzys, który dopada każdy związek? Historia małżeństwa, które w kryzysie odnalazło Boga. Rozmowa z psychoterapeutą i mediatorem pojednawczym w rodzinie. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: Mykoła Diadiura - nowy szef orkiestry symfonicznej, opowie o sytuacji na Ukrainie i swojej misji w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Powrócimy do sprawy „Kodeksu Korwina”, który znajduje się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Opowiemy o przygotowaniach do „Wesela Figara” z udziałem studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wspomnimy zmarłą Krystynę Meissner - byłą dyrektor Teatru Horzycy w Toruniu i twórczynię Festiwalu „Kontakt”. Spotkamy się z aktorką Magdaleną Bochan-Jachimek, która w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy prezentuje monodram pt. „Takie tam”, a także z Bartłomiejem Dusiem - saksofonistą klasycznym, który wystąpił 23 lutego na scenie Filharmonii Pomorskiej. Wybierzemy się również na nową wystawę do Bydgoskiego Centrum Sztuki, pt. „BOYS, BOYS, BOYS. Hanna Żuławska - męski punkt widzenia”.
12:00 Gramy z Wami
W niedzielne południe proponujemy naszym słuchaczom dużo przyjemnej, roztańczonej muzyki na ostatnie dni karnawału. Będzie również trochę wspomnień z muzycznego kalendarza i sporo nagrań ze szczytów list - tych najnowszych i tych sprzed lat. Pojawi się też nasz bardzo specjalny gość - niezwykle popularny w Polsce- Michael Patrick Kelly! Twórca wielkich hitów ''Beautiful madness'' i ''Throwback'' w specjalnym, ekskluzywnym wywiadzie dla Polskiego Radia Pik opowie m.in o swojej najnowszej płycie ''B.O.A.T.S'' i o tym , jak ważni dla niego są polscy fani!
14:00 Rodzinny PiKnik
Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
17:00 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
W najbliższym programie mówić będziemy o budowaniu wizerunku instytucji kulturalnych. Jakimi hasłami się promują, jaką ofertę proponują odbiorcy, jak pozyskują nową publiczność? Co jest najważniejsze w kontakcie z publicznością nie tylko z regionu ale także tą lokalną . Co zrobić aby identyfikowali się z instytucjami i chętnie do nich wracali. Odwiedzimy Młyny Rothera w Bydgoszczy, które są co prawda jeszcze w budowie ale już budują swoją kulturalną społeczność, zajrzymy do Centrum Kultury Dwór Artusa, który po połączeniu z Domem Muz całkowicie zmienił swoją strategię działań. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu stawia na różnorodność a w Bibliotece Gminnej w Lubiczu czytelnicy mogą spotkać się bibliotecznymi maskotkami Przecinkiem i Kropką. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek
19:00 Archiwum.radiopik.pl
W audycji: Program dnia i Radio-Echo ze środy 23 lutego 1972 roku; radiowa postać – Michał Jagodziński; radio w terenie – dziś Ciechocinek; Z dziejów Listy Przebojów rozgłośni bydgoskiej; w tym tygodniu… wiele lat temu: Opera za trzy grosze; Lodowe żniwa na Gople; Żona i pistolet; 50 lat pożycia… małżeńskiego; Kujawiak bez dymu; Pokażę ci moje miasto;
20:00 Ziarna losu
Obaj rozpoczęli działalność w młodym wieku, to co najpiękniejsze było przed nimi. Zbigniew działał w okolicach Gniewkowa, Inowrocławia, Torunia. Stworzył siatkę młodych ludzi zbierających informacje. Jerzy rzucił wyzwanie komunistycznym władzom jeszcze w szkole średniej. Wkrótce jego nazwisko budziło postrach niemal na całych Kujawach. Dla nich wojna nie skończyła się w 1945 roku. Zapłacili za to najwyższą cenę. Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych przypomnimy Państwu losy Zbigniewa Rostka i Jerzego Gadzinowskiego. Do wysłuchania reportaży pt. „Pamięć o szarym” oraz „Wysoka cena” zaprasza Michał Słobodzian.
21:00 Radio Planet i Komet
Kosmos 2022, czyli dokąd polecą Ziemianie w tym roku? Ujawnimy plany największych agencji kosmicznych. Czarna dziura w odległej galaktyce? Niby żadna sensacja, ale TA dziura jest supermasywna! Przyjrzymy się jej bliżej. No i ponownie weźmiemy do ręki lornetkę w naszym poradniku. A gołym okiem spróbujemy wypatrzyć światło zodiakalne. RADIO PLANET I KOMET w niedzielę 27 lutego o 21:05. Do usłyszenia!
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Dwoje ludzi, to dwa światy. Zakładając rodzinę liczą na zgodne, szczęśliwe życie. Jak przeżyć kryzys, który dopada każdy związek? Historia małżeństwa, które w kryzysie odnalazło Boga. Rozmowa z psychoterapeutą i mediatorem pojednawczym w rodzinie.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna