Polskie Radio PiK
z 7 stycznia 2023 roku
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
2:00 Nuty i minuty
6:00 Raz na ludowo
Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.
7:00 Bywaj zdrów!

W audycji "Bywaj zdrów" dzielimy dziś włos na czworo... ale wszystko w dobrej wierze! Podpowiadamy, na co uważać w czasie zakupu szamponu i odżywek do skóry głowy, a także przyglądamy się procesowi jej mycia. W drugiej części programu odwiedzamy gabinet fizjoterapeuty i staramy się zaradzić najczęstszym problemom, z jakimi zmagają się "kanapowcy" i "komputerowcy".
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Wsłuchaj się w region

Podczas naszego pierwszego noworocznego spotkania udowodnimy, że początek roku może być ciekawy i, że w styczniowy weekend wcale nie trzeba się nudzić! Oprócz zapowiedzi imprez nie zabraknie również propozycji dla ceniących aktywny wypoczynek. Udamy się też na wyprawy do miejsc ginących, które czekają na ratunek i przypomnimy historię zapomnianego młyna w Bydgoszczy oraz pałacu w Nawrze. Jak zwykle nie zabraknie też sporej porcji muzyki na sobotnie przedpołudnie!
12:00 Raz na zielono

Trudno w to uwierzyć. Przełom roku ze zdumiewająco wysokimi temperaturami. Pierwszy miesiąc nowego roku też zaskoczy nas w pogodzie i może zapisać się jako ciepły. Czy bez mrozu i śniegu czeka nas inwazja szkodników i susza na wiosnę? Zapytam moich ekspertów w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345 50 90. Zaprasza Małgorzata Burchardt. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Radio dzieciom

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.
14:00 Rodzinny PiKnik

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:00 Muzyka i sport

Bydgoskie koszykarki na początek nowego roku podejmą zespół, który broni mistrzowskiego tytułu. Polskie Przetwory Basket 25 zmierzy się we własnej hali z BC Polkowice. Przeciwnik od lat należy do krajowej czołówki, a w tym sezonie z powodzeniem występuje w prestiżowej Eurolidze. I właśnie z takim ligowym potentatem przyjdzie się zmierzyć bydgoszczankom, które mają wielkie kłopoty finansowe i kadrowe. Mimo wszystko liczymy na ambitną postawę i walkę o jak najlepszy wynik. Początek sobotniego meczu o 18.00.
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat

W audycji premierowo twórczość Joya Orbisona. Tak naprawdę nazywa się Peter O'Grady i jest producentem muzyki elektronicznej, jej wielką zaletą jest eklektyczność. Anglik bardzo sprawnie łączy z pozoru nie pasujące do siebie pierwiastki i efekt jego działań jest znakomity.