Polskie Radio PiK
z 26 lutego 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
"Człowiek nigdy nie umiera". Pierwsze hospicjum na Litwie wybudowała 10 lat temu i do dziś prowadzi je w Wilnie. Pomaga ciężko chorym dorosłym i dzieciom. Budynki placówki graniczą z miejscem w którym powstawał obraz Jezusa Miłosiernego, gdzie żył bł. ks. Michał Sopoćko i św. s. Faustyna Kowalska. Niedawno ukazała się książka Małgorzaty Terlikowskiej pt. "Mężczyźni mojego życia", dzięki niej poznajemy bliżej s. Michaelę Rak. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” m.in.: relacja z premiery spektaklu pt. „Drapando czyli Atak Zamszałego Starucha” w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Toruń świętuje 550. urodziny Mikołaja Kopernika - w Ratuszu Staromiejskim pokazywana jest wystawa poświęcona największemu dziełu życia Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium”, można też podziwiać słynny portret Mikołaja Kopernika w nowej odsłonie. Spotkamy się z szefem artystycznym Orkiestry Filharmonii Pomorskiej Mykołą Diadiurą, który w piątek 24 lutego poprowadził specjalny koncert poświęcony Ukrainie. We Włocławku wybierzemy się do Muzeum Historii Włocławka, gdzie realizowany jest projekt z okazji 50-lecia istnienia placówki, a także zdamy relację z pierwszego etapu 15. edycji Konkursu im. Stanisława Zagajewskiego. W niedzielę 26 lutego w Filharmonii Pomorskiej koncert „Paweł Kapuła rzecze o Kilarze”, a więc w programie rozmowa z dyrygentem tego wydarzenia muzycznego. W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu prezentowane są pr
12:00 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik
W audycji rozmowa z ukraińską rodziną od roku mieszkającą w Toruniu, zaprosimy na rodzinne nasłuchiwanie sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym, nie zabraknie opowieści o miłości w jesieni życia i spotkania z dzieciakami, które chcą poznawać przyrodę.
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:00 Muzyka i sport
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
20:00 Ziarna losu
W ostatniej w lutym audycji „Ziarna losu” poznamy pięcioosobową rodzinę z Gąsek w gminie Gniewkowo. Dom, w którym mieszka małżeństwo i trzej ich synowie przypomina lepiankę, a życie przypomina koszmar. Jak to się stało? Żaneta Walentyn opowiada o tym w reportażu pt. „Może później, czyli wyrabiacze drewna”.
21:00 Radio planet i komet
ogromne zainteresowanie audycją o Koperniku sprawia, że będzie ciąg dalszy... Jeszcze o niebie okiem astronoma wszechczasów i o tajemnicy słynnego obrazu, który ma skrywać postać uczonego. A propos - zajrzymy na ekstra wystawę dzieł Kopernika. A na niebie... Wenus i Jowisz coraz śmielej mają się ku sobie ; ) Co z tego wyniknie? O tym powiemy w audycji.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
"Człowiek nigdy nie umiera". Pierwsze hospicjum na Litwie wybudowała 10 lat temu i do dziś prowadzi je w Wilnie. Pomaga ciężko chorym dorosłym i dzieciom. Budynki placówki graniczą z miejscem w którym powstawał obraz Jezusa Miłosiernego, gdzie żył bł. ks. Michał Sopoćko i św. s. Faustyna Kowalska. Niedawno ukazała się książka Małgorzaty Terlikowskiej pt. "Mężczyźni mojego życia", dzięki niej poznajemy bliżej s. Michaelę Rak. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna