Polskie Radio PiK
z 5 marca 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Nie akceptujemy starości, boimy się jej. Wraz z wiekiem zmienia się nasze ciało, podupada zdrowie, do tego zmienia się pozycja społeczna, człowiek staje się zależny od drugich, trzeba prosić o pomoc, trudno sprostać wszechobecnej technologii. Nie chcemy pogodzić się z tym, że starość poprzedza śmierć i próbujemy zatrzymać czas. A jak kiedyś na wsi traktowano ludzi starszych, jaki los czekał osoby w podeszłym wieku i jak zabezpieczano się przed tym, by nie umrzeć w poniżeniu i nędzy? Co Biblia mówi na temat starości? Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja i recenzja z premiery spektaklu „Stella Walsh. Najszybsza osoba świata” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Spotkanie z dyrygentem Wojciechem Rajskim i wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim - artystami, którzy 3 marca br. wystąpili podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej. Wybierzemy się także na wystawę do Muzeum Toruńskiego Piernika. Porozmawiamy z Rafałem Kołackim o jego najnowszym projekcie. Zaprosimy na spektakl „Obywatel Junod” o Eugeniuszu Bodo, według scenariusza i w reżyserii Jakuba Kornackiego, który zostanie pokazany w niedzielny wieczór 5 marca w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Zwiedzimy też toruńską wystawę plenerową pt. „My wszyscy od Andersa”. W audycji zagości także mistrzyni prof. Małgorzata Grela i jej studentki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatki konkursu wokalnego im. Krystyny Jamróz. Do Gniewkowa wybierzemy się na wystawę mistrzowskich grafik Rembrandta.
12:00 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik
W Rodzinnym PiKniku opowiemy o miłości, która trwa już pół wieku. Pobiegniemy Tropem Wilczym, będziemy wiosłować na ergometrach i sprawdzimy, jak mogłyby wyglądać koty Mikołaja Kopernika. Będą też konkursy, a w nich nagrody dla ciała i ducha.
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:00 Ziarna losu
O życiu w piekle podobozu koncentracyjnego Stutthof, kobiet więźniarek - węgierskich Żydówek - opowiadali przed laty autorce reportażu świadkowie tamtych wydarzeń. Jako dzieci obserwowali codzienną walkę z bólem, głodem i zmęczeniem kobiet kopiących rowy przeciwpancerne w okolicach Bocienia, Szerokopasa i Grodna. Ślad po tych kobietach urwał się na wiele lat, zwłaszcza, że hitlerowcy zmusili je do udziału w tzw. „marszu śmierci”. Teraz okazało się, że część z nich dotarła do Koronowa i w tym małym pocysterskim miasteczku odzyskały wolność. O tym w reportażu Żanety Walentyn pt. „Eli lama azavtani, czyli wrota piekieł”.
18:00 Pomysł-Innowacja-Kariera
Czym jest Chat GPT i jak działa? Czy może stanowić zagrożenie jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo? Kiedy możemy spodziewać się nowej generacji tego narzędzia i jak się ono będzie rozwijać? Odpowiedzi w audycji Pomysł-Innowacja-Kariera, w której również powiemy o polskim rynku centrów danych i bezpieczeństwie danych w chmurze.
19:00 Muzyka i sport
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Nie akceptujemy starości, boimy się jej. Wraz z wiekiem zmienia się nasze ciało, podupada zdrowie, do tego zmienia się pozycja społeczna, człowiek staje się zależny od drugich, trzeba prosić o pomoc, trudno sprostać wszechobecnej technologii. Nie chcemy pogodzić się z tym, że starość poprzedza śmierć i próbujemy zatrzymać czas. A jak kiedyś na wsi traktowano ludzi starszych, jaki los czekał osoby w podeszłym wieku i jak zabezpieczano się przed tym, by nie umrzeć w poniżeniu i nędzy? Co Biblia mówi na temat starości? Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna