Polskie Radio PiK
z 26 marca 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
6:05 Agroporanek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia

Polskie serca w Kazachstanie cz. II. Ta historia domaga się rozgłosu i szczegółowych badań. Dotyczy wywózek Polaków na Wschód, które rozpoczęły się na długo przed wybuchem II wojny światowej. Jednym z potomków zesłańców jest posługujący w Kazachstanie o. Alexey Mitsinskiy. Potwierdza, że wiara katolicka i narodowość polska decydowały o tragicznym losie tysięcy ludzi. Świadkowie wywózek lat trzydziestych XX wieku stali się bohaterami książki pt.: "Tam niczego nie było. Niczego nie było i dużo umierali. Wywózki do północnego Kazachstanu (Tajynsza) 1936 - 1938". Publikacja powstała dzięki wywiadom, które zarejestrował w Kazachstanie Wojciech Jasiakiewicz.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja z „Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej”. Powiemy o niezwykłym filmowym weekendzie w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury;. Spotkamy się z ukraińskim dyrygentem Yaroslavem Shemetem, który poprowadził piątkowy koncert w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Katarzyna Gębarowska, prezes Fundacji Fotografistka opowie o wystawie „Kobiety Fotonu”, która rusza w świat. Porozmawiamy również z Martyną Kasprzycką, studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, o premierze jej singla pt. „Nie ma mnie”. Zabrzmi także relacja z otwarcia wystawy pt. „Z archiwum Andrzeja Wajdy” w grudziądzkim muzeum. Wybierzemy się też do toruńskiego CSW, by opowiedzieć o wystawie pt. „Piękne ucieczki" Krzysztofa Marchlaka, ubiegłorocznego laureata konkursu „Wystaw się w CSW”. W Toruniu rozpoczęła się II edycja festiwalu „Gwiazdozbiór Kryminalny”, pierwszym gościem był Ryszard Ćwirlej.
12:05 Gramy z Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:05 Rodzinny PiKnik

W audycji zaproszenia na rodzinny jarmark wielkanocny do Ciechocinka, powiemy o wspólnej pasji biegowej, wiosennym spacerze w lesie, rodzinie pszczelarzy i miłości w podeszłym wieku.
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:05 Muzyka i sport

Czas na inaugurację sezonu żużlowego 2023 na polskich torach. Tradycyjnie na początek odbędzie się Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych imienia Mieczysława Połukarda. Najlepsi zawodnicy ścigać się będą na torze w Bydgoszczy. Wśród nich aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik i były mistrz Nicki Pedersen. Na starcie pojawi się też wielu innych znanych żużlowców, między innymi: Patryk Dudek, Kacper Woryna, Jarosław Hampel i Szymon Woźniak. Będzie tez grupa reprezentantów bydgoskiej Polonii z Wiktorem Przyjemskim Kennethem Bjerre, Andreasem Lyagerem i Davidem Bellego. Turniej będzie okazją do pierwszych startów w mocnej obsadzie i przetarcia przed ligowymi emocjami. Zawody zaplanowano na 17.00.
20:05 Ziarna losu

„Ta książka powstała niejako z wyrzutów sumienia, że tak mało czasu poświęciłem dzieciom” - przyznaje bohater dzisiejszego reportażu. Ryszard Kudła jest rolnikiem, hodowcą krów, mieszkającym od lat w Ławach koło Rypina. Dzieje swojej rodziny i zmieniającej się na przestrzeni lat wsi opisał w książce pt. „Moja maleńka ojczyzna”. Wszystko po to, by ocalić od zapomnienia to, co było dobre w tych trudnych czasach. Do wysłuchania reportażu Michała Słobodziana pt. „Odkopany talent” zaprasza Żaneta Walentyn.
21:05 Radio Planet i Komet

Tegoroczny sezon polowań na Merkurego czas zacząć - pomożemy w nastawieniu celowników ; ) Polecimy też na poszukiwanie drugiej Ziemi - i to rzut kosmicznym beretem od nas :D A z Europejskiego Obserwatorium Południowego przyjdą aż dwa telegramy!
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Polskie serca w Kazachstanie cz. II. Ta historia domaga się rozgłosu i szczegółowych badań. Dotyczy wywózek Polaków na Wschód, które rozpoczęły się na długo przed wybuchem II wojny światowej. Jednym z potomków zesłańców jest posługujący w Kazachstanie o. Alexey Mitsinskiy. Potwierdza, że wiara katolicka i narodowość polska decydowały o tragicznym losie tysięcy ludzi. Świadkowie wywózek lat trzydziestych XX wieku stali się bohaterami książki pt.: "Tam niczego nie było. Niczego nie było i dużo umierali. Wywózki do północnego Kazachstanu (Tajynsza) 1936 - 1938". Publikacja powstała dzięki wywiadom, które zarejestrował w Kazachstanie Wojciech Jasiakiewicz. Powtórka porannej audycji.