Polskie Radio PiK
z 25 marca 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

"Lance do boju, szable w dłoń! Bolszewika goń, goń, goń!" - to słynne ułańskie zawołanie w okresie międzywojennym można było usłyszeć w Grudziądzu na każdym kroku. Miasto było wówczas centrum polskiej kawalerii, wszystko za sprawą Centrum Wyszkolenia Kawalerii. W poniedziałkowej audycji poznamy ułańskie tradycje, wspominać będziemy także zmarłego kilka tygodni temu generała brygady Emila Mentla, ostatniego z absolwentów grudziądzkiej szkoły. Audycja emitowana z Muzeum im.ks.dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Polskie granie

"Polskie granie" to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście -gwiazdy i debiutanci
19:00 Koncertowe Radio PiK

Tym razem zajrzymy do Grecji, gdzie w 2016 roku Sivert Høyem wystąpił przed fanami w Atenach, prezentując perełki ze swojego solowego dorobku, jak również sięgając po twórczość macierzystej grupy MADRUGADA.
20:00 Radio Planet i Komet

W audycji zapolujemy na... kosmicznego nietoperza. Wyruszymy też na wyprawę po światło zodiakalne i sprawdzimy co działo się na Ogólnopolskim Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
Z Krzysztofem Herdzinem rozmowa o Requiem, którego prawykonanie odbędzie sie 12 kwietnia w Fiharmonii Pomorskiej. A także rozmowa z Mariuszem Pędziałkiem, wirtuozem oboju. I kolejny odcinek w ramach obchodow Roku Moniuszkowskiego .
22:00 Kto ty jesteś?

Cykl audycji dotyczących przełomowych wydarzeń historycznych w Polsce począwszy od Mieszka I aż po czasy współczesne czyli takich, które wpłynęły na losy naszego kraju, wręcz odmieniły bieg historii. Na terenie naszego województwa dochodziło do ważnych bitew, odkryć, zdarzeń oddziałujących daleko poza masze województwo. Z naszego regionu pochodzą albo tu mieszkali artyści, naukowcy, nobliści, wynazlazcy - chcemy przybliżyć ich sylwetki. W doborze tematów jednym z kryteriów będzie stosunek Polaków w danym momencie historycznym do innych nacji, kultur i obyczajów - jak kształtował się w okresie, kiedy Polska była państwem wielokulturowym.