Polskie Radio PiK
z 2 kwietnia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Czy w dobie mediów społecznościowych fake newsy to znak naszych czasów? Skąd bierze się zalew nieprawdziwych informacji i jak zwykły odbiorca może się przed tym obronić?
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Przedstawimy Fundację Wiatrak i jej dzieło. W „Wiatraku” swoją przestrzeń znajdą osoby niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy sytuacji życiowej. Mogą tam poszerzać swoją wiedzę, rozwijać talenty oraz odkrywać radość płynącą z bycia darem dla drugiego człowieka. Naszym gościem będzie Jakub Zalewski, student dziennikarstwa i młody dokumentalista, przygotowujący filmowy reportaż o wyjątkowym niepełnosprawnym e-sportowcu.
19:00 Nasz Dom

W audycji opowiemy o wspomnieniach i relacjach bydgoszczan, które udało się zgromadzić do tej pory w Archiwum Historii Mówionej, jakie od 2011 roku istnieje w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
20:00 Masz wybór

Powiemy o tym dlaczego warto wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przybliżymy też prace PE, a zwłaszcza głośną ostatnio sprawę dyrektywy cyfrowej, która budzi ogromne emocje.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

Porozmawiamy o Zachodniej Pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy. Od lat trwa spór o to, czy należy zrekonstruować pierzeję, czy też nie. W dyskusji wezmą udział: prof. Dariusz Markowski (przewodniczący bydgoskiej Rady ds. Estetyki Miasta), Sławomir Marcysiak (Miejski Konserwator Zabytków), Stefan Pastuszewski(Społeczny Komitet Odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku), Janusz Fleming (Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków) i Paweł Łukowicz (architekt, urbanista).
22:00 Przebojowa godzina

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
23:00 Poeci rocka

W pierwszym kwietniowym spotkaniu z poezją rocka sięgniemy po ilustrację dźwiękową do ruchomych obrazów. Przeniesiemy się do IX wieku, gdy Anglia podzielona była na siedem niezależnych królestw. Dotkniemy historii najazdów Danów łupiących ziemie Anglosasów i historii wojownika, który jako dziecko został porwany i wychowany przez Wikingów. Muzykę do serialu "Utracone Królestwo" napisali: Eivør oraz John Lunn.
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.