Polskie Radio PiK
z 22 marca 2020 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Magazyn Wiejski
Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Pandemia koronawirusa w Wielkim Poście. W kościelnych kruchtach nie ma święconej wody, wierni nie podają ręki na znak pokoju, biskupi udzielili też dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Podporządkowując się pod decyzję władz, Episkopat Polski nakazał, by w kościołach podczas nabożeństw przebywało równocześnie maksymalnie 50 osób. Taka sytuacja ma obowiązywać przynajmniej do 29 marca. Wszystko ze względu na epidemię koronawirusa. Wierni modlą się za pośrednictwem radia, internetu i telewizji. Zawierzają Bogu, jedynemu dawcy życia i śmierci swój los.
8:06 Piosenki na telefon
Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej m.in.: spotkanie ze znanymi muzykami, absolwentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - wokalistką Adelą Konop i saksofonistą, klarnecistą, kompozytorem i aranżerem Szymonem Łukowskim, a także z wybitnym skrzypkiem i pedagogiem naszej akademii, Vadimem Brodskim; w programie również zwiedzanie on-line wystaw w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy oraz relacje z otwarcia nowych ekspozycji ( na razie do zwiedzania on-line) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu; rozmowa z Maciejem Pieprzycą, reżyserem filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"; odnotujemy także 63. rocznicę urodzin Jacka Kaczmarskiego.
12:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Zajrzymy do archiwum: audycja o okresie poprzedzającym powstanie państwa Mieszka I - w tym o roli Kujaw w procesie państwotwórczym. Opowiedzą o tym archeologowie z Uniwersytetu Warszawskiego: dr hab. Bartosz Kontny oraz dr. hab. Tomasz Nowakiewicz.
13:00 Raz na ludowo
Tropami twórców ludowych.
14:00 Na szlaku
W audycji druga wizyta w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. Powiemy też o ludowych przygotowaniach do świąt wielkanocnych.
15:00 Zielona strona życia
W audycji poruszamy wątki związane z przyrodą, ochroną środowiska i ekologią. Mówimy o ekologicznych nowościach i zmianach przepisów, a także o aktualnych problemach i wyzwaniach. Pokazujemy też ludzi, którzy żyją zgodnie z naturą i o nią dbają.
16:00 Ziarna losu
Yurbi nie widziała swoich dzieci od czterech lat i dwóch miesięcy. Bardzo tęskni, ale nie może wrócić do Wenezueli, bo tam czeka ją ciągła walka o życie i ucieczka przed mafią, której Yurbi się naraziła współpracując z polskimi organami ścigania. Targana tęsknotą za rodziną, strachem o dzieci i traumą z czasów, kiedy była ofiarą handlu ludźmi, kobieta opowiada o swoim losie. O tym w reportażu Żanety Walentyn i Adriany Andrzejewskiej-Kuras pt. „Wenezuela znaczy śmierć”.
17:00 Muzyka i sport
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
20:00 Lista Przebojów
Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Pandemia koronawirusa w Wielkim Poście. W kościelnych kruchtach nie ma święconej wody, wierni nie podają ręki na znak pokoju, biskupi udzielili też dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Podporządkowując się pod decyzję władz, Episkopat Polski nakazał, by w kościołach podczas nabożeństw przebywało równocześnie maksymalnie 50 osób. Taka sytuacja ma obowiązywać przynajmniej do 29 marca. Wszystko ze względu na epidemię koronawirusa. Wierni modlą się za pośrednictwem radia, internetu i telewizji. Zawierzają Bogu, jedynemu dawcy życia i śmierci swój los. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna