Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Projekt „Ekologiczna Gmina” spotykamy się 4 czerwca na Dniach Nowego

Polskie Radio PiK wspólnie z Gazetą Pomorską i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Toruniu rozpoczyna projekt pn. „Ekologiczna Gmina”. Będziemy w 10 wybranych gminach na 10 wybranych wydarzeniach.

Spotkamy się:
  • 4 czerwca w sobotę w Nowem nad Wisłą na Dniach Nowego,
  • 18 czerwca w sobotę w Brześciu Kujawskim na Święcie Żuru Kujawskiego,
  • 25 czerwca w sobotę w Żninie na Motorowodnych Mistrzostwach Europy,
  • 2 lipca w sobotę w Golubiu Dobrzyniu na Turnieju Rycerskim,
  • 24 lipca w niedzielę na XV Jarmarku Ekologicznym w Brodnicy,
  • 30 lipca w sobotę na Jarmarku Cysterskim w Koronowie,
  • 14 sierpnia w niedzielę na Święcie Pomidora w Jeziorach Wielkich,
  • 27 sierpnia w sobotę na dożynkach w Kęsowie,
  • na dożynkach w Złotnikach Kujawskich
  • 3 września w sobotę na Święcie Śliwki w Dobrczu.
Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska WFOŚiGW w Toruniu oraz zapoznania się, a może nawet skorzystania z programów: „Czyste Powietrze” , „Eko Klimat” oraz „Agroenergia”.

Do zobaczenia!

Wokół Szekspira

Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser – i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta, Otella i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora…

Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Cyrkowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka tuż, tuż. Z tej okazji mamy propozycję – może by świętować nie jeden dzień, a przez kilka? I to z najbardziej kolorową i utalentowaną ekipą cyrkowców :)

Zapraszamy do wspólnej zabawy od 28 maja aż do 1 czerwca! Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń, niesamowitych emocji i wspaniałą zabawę dla każdego. Zresztą, sami zobaczcie, co z okazji Dnia Dziecka czeka na was w Zielonych Arkadach.

28 maja (sobota)

godz. 12.00–18.00

VI Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

VI Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się 29.05 od godz. 12 przy firmie „CeraKo” ul. Podgórna 65.
Wjazd jest bezpłatny, a dla każdego zarejestrowanego pojazdu przewidziany jest upominek.

W tym roku zaplanowaliśmy moc atrakcji, jakich jeszcze nie było na żadnym Zlocie!
Na specjalne zaproszenie przyjedzie do nas wyjątkowy Overland Crossy z 1918r. Pojazd o fascynującej historii, który ponad 100 lat jest już na naszych ziemiach.

Podróż w czasie? To możliwe tylko na naszym Zlocie. W kilku punktach miasta zostaną wyznaczone przystanki dla kultowego autobusu Jelcz 043 („Ogórek”), który dowiezie mieszkańców na nasz Zlot, a goście będą mogli zobaczyć miasto i poznać jego bogatą historię.

Ponadto w programie: konkurs elegancji, parada ulicami miasta, atrakcje dla dzieci, pokazy strażackie i wiele innych.

Szczegóły na fb/brodnickizlot oraz stronie brodnickizlot.com.

I Festiwal Smaków Food Trucków w Solcu Kujawskim

I Festiwal Smaków Food Trucków w Solcu Kujawskim

Solec Kuj., ul. gen. Roweckiego ,,Grota".
Sobota, 04.06: 12-21.
Niedziela, 05.06: 12-22.
Wstęp wolny.

W pierwszy weekend czerwca w Solcu Kujawskim pojawią się mobilne restauracje serwujące pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, makarony z woka, meksykańskie tacos, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat zdobywają fanów w całej Polsce. Przyszedł czas, by food trucki odwiedziły Solec Kujawski. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

Pikniki Wolności

Pikniki Wolności. Wyznawanie religii to twoje prawo!

Laboratorium Wolności Religijnej działające w ramach Fundacji Pro Futuro Theologiae zachęca do udziału w cyklu spotkań pod nazwą Pikniki Wolności. Pikniki odbędą się w czterech polskich miastach, których mieszkańcy od wieków tworzą społeczeństwo wielu wyznań i religii, gdzie obok siebie mieszkają m.in. protestanci, wyznawcy judaizmu oraz katolicy. Pikniki odbędą się kolejno w:

- Toruniu, dnia 4 czerwca 2022 roku,
- Gdańsku, dnia 19 czerwca 2022 roku,
- Wrocławiu, dnia 21 sierpnia 2022 roku,
- Łodzi, dnia 4 września 2022 roku.

Pikniki będą miały formę spotkań z lokalną społecznością. Ich celem będzie przybliżenie znaczenia idei wolności religijnej jako konstytucyjnego prawa oraz wartości. Wolność religijna jest fundamentem funkcjonowania społeczeństwa  umożliwia wierzącym i niewierzącym pokojowe współżycie w atmosferze wzajemnego szacunku do swoich poglądów.

Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021

Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021

6.06. Bydgoszcz, Opera Nova

W obecności szefów firm, instytucji otoczenia biznesu, kultury, sportu, przedstawicieli władz samorządowych i rządowych oraz kujawsko-pomorskich uczelni po raz 26 poznamy najlepsze firmy z regionu w pięciu kategoriach finansowych:

Liderzy - przedsiębiorstwa, które w 2021 roku osiągnęły obrót powyżej 1 mld zł;
Pretendenci - poniżej 1 mld zł do 500 mln zł;
Rywale - poniżej 500 mln zł do 200 mln zł;
Konkurenci - poniżej 200 do 50 mln zł;
Inwestorzy - firmy z Kujaw i Pomorza, które w deklaracjach VAT wykazały największe zakupy środków trwałych.

Przedstawimy też laureatów w kategorii Lider społecznej odpowiedzialności biznesu.

2021 był kolejnym rokiem po znakiem koronawirusa. Dlatego i tym razem nie mogło zabraknąć kategorii Lider w dobie pandemii. Laury trafią do gmin z największym procentem zaszczepionych mieszkańców, w następujących kategoriach:
małe gminy – do 20 000 mieszkańców;
średnie gminy – powyżej 20 000;
miasta prezydenckie.

Organizator, Polska Press Sp. z o.o. podziękuje biznesom, które w szczególny sposób zaangażowały się we wsparcie wojennych uchodźców i ogarniętej wojną Ukrainy. Swoje wyróżnienia przyznają też dziennikarze Gazety Pomorskiej.

Gwiazdą gali będzie Anna Dąbrowska, która wraz zespołem da koncert The Best Of Ania Dąbrowska. Całość poprowadzi Maciej Dowbor.

XIX Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Fundacja Bookcrossing Polska zaprasza do uczestnictwa w obchodach
ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

14 czerwca 2022 roku to dzień 19. edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, odbywającego się równolegle w różnych miastach Polski. W Bydgoszczy odbywają się główne obchody tego Święta, którego celem jest propagowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek.

14 czerwca planujemy przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą happeningi, festyny, spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, konkursy, wystawy, plenerowe czytanie. Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich kreatywnych czytelników. Żywimy nadzieję, że wspólnie uda nam się zachęcić Polaków do uwalniania książek i sięgania po te już wędrujące.

Niechaj w tym dniu książka będzie najważniejsza, pokażmy, że otwiera umysły, rozbudza pasje i marzenia. Dzielmy się nią z innymi, obdarowujmy przechodniów, przekazujmy do szkół, domów seniora, domów samotnej matki , świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonym, noclegowniom. Dzięki naszej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość i realizując swoje przeznaczenie.
1234567