Muzyka i sport 16:05 - 19:00

Bydgoscy koszykarze będą faworytem w najbliższym meczu pierwszej ligi. Enea Abramczyk Astoria zmierzy się we własnej hali z Polonią Warszawa. przeciwnik to zespół z dolnej połówki tabeli i raczej nie powinien zagrozić bydgoszczanom, którzy w Sisu Arenie doznali tylko jednej porażki. W stolicy nasz zespół w pierwszej rundzie rozgrywek wygrał 72:68. A zatem czekamy na powtórkę i dwa punkty do tabeli, bo będą bardzo potrzebne w perspektywie zbliżającej się decydującej fazy pierwszoligowych zmagań.

Rodzinny PiKnik 19:05 - 19:30

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…

W Cichej Dolinie 19:30 - 20:00

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

Ziarna losu 20:05 - 21:00

Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.

Radio Planet i Komet 21:06 - 22:00

„O wielości światów zamieszkałych” rozmawiali goście międzynarodowej konferencji „Nowe Obroty” w Toruniu, a wśród nich dr Mary Voytek z NASA, która wystąpi także i u nas. Spotkanie uczonych uroczyście zamknęło obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, a ten spogląda na nas z… plakatu, ściślej: ze 100 plakatów! O Koperniku i astronomii w sztuce także powiemy. I rozdamy nowe numery „Uranii” ; )

Wiadomości i przegląd sportowy 22:05 - 22:59

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.

Pierwszy dzień tygodnia - powtórka 23:00 - 23:59

Kujawski Nikifor Paweł Sobierajski ma talent. Jego wyraziste i kolorowe prace porównywane są z tymi, które w Krynicy tworzył słynny Nikifor. Niedawno otwarto jego kolejną wystawę. Do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej przybyło wielu gości, zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Paweł, mimo niełatwego życia i groźbie całkowitej utraty wzroku nie rezygnuje ze swojej pasji i z marzeń.

Nuty i minuty 0:00 - 6:00

audycja muzyczna

Zawsze Dzień Dobry 6:05 - 8:30

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.

Rozmowa dnia 8:30 - 8:40

Gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK będzie Dariusz Wieczorek – minister nauki i szkolnictwa wyższego, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy, który w Bydgoszczy będzie m.in. uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zewnętrznej strefy sportowej Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej. Ministra zapytamy m.in. o kształcenie lekarzy w naszym regionie i podwyżki dla nauczycieli akademickich.

Magazyn Informacyjny 12:00 - 12:10

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

Radiokonferencja 12:15 - 13:00

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Od ucha do ucha 13:05 - 15:00

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!